Skocz do zawartości

Meriva 2004 1.7 75km - jakie sprzegło


Gość blackrazor

Rekomendowane odpowiedzi

Szpot ma się kontaktować a tym panem ..maja jeszcze tylko sprawdzić cenę .. bo facet zasugerował się ceną .. stad informacja o dwumasie ..

ale tak prawde mówiąc .. to ta cena jest panu Jerzemu do d... potrzebna, bo nie musi go zmieniać .. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem czytałem o tym ale nie jestem przekonany do tego, rozmawiałem z mechanikiem to odradzal bez podania żadnego powodu! Sam się boję, chodź do tak małej jednostki napędowej powinno być sztywne tak 1.7 75 koni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość StrawberryJam

odświeżam temat, żeby ze swojej strony rozwiać wątpliwości czy wybrać koło dwumasowe czy zestaw zamienny ze sztywnym kołem.

 

Mechanicy, którzy odradzają stosowanie sztywnego bez podania przyczyny najprawdopodobniej boją się tego co nowe, nic nie wiedzą na ten temat.

Ja wychodzę z założenia, że jeżeli różnica cenowa pomiędzy dwumasą a sztywnym jest większa niż 400-500zł (na korzyść sztywnego) nie zastanawiać się i brać sztywne - tutaj proponuję tylko VALEO, ponieważ z tańszymi zamiennikami bywa różnie. Natomiast jeżeli różnica jest poniżej 400zł to nie bawić się z modyfikację tylko montować to co dała fabryka, czyli dwumas.

 

Osobiście kiedyś rozmawiałem z Panem Grzegorzem Bujnowskim, który oficjalnie poleca zestawy kit4p Valeo (https://www.sprzeglo.com.pl/sztywne-kola-jednomasowe-kit-4p/127), ma bardzo duże doświadczenie w tym temacie (nie tylko w oplach - bo naprawia wszystkie auta). Kluczowe w prawidłowej pracy takiego zestawu jest dobór sprzęgła ze sztywnym po numerze VIN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 17.11.2014 o 17:19, blackrazor napisał:

Witam

 

Od kilku dni poszukuje odpowiedzi na temat : MERIVA A 2004 1.7 75km VIN : W0L0XCE7544388751

Wg opinii mechanika samochód ten posiada już koło dwumasowe - trudno było mi się z tym zgodzić ale...postanowiłem poszukać w internecie informacji na ten temat.

 

Według VIN : Silnik Y17DT

 

- Na allegro szukajac sprzegła to nigdzie nie widzę dwumasy pod ten model

- W lokalnym sklepie kompletne sprzegło ok 400zł

- Wg Serwisu OPEL Szpot kompletne sprzegło z wymiana 6987 zł ! ;) ( z potwierdzeniem że jest dwumasa)

 

Czy w jakiś inny sposób idzie dowiedzieć się co siedzi w środku?

 

 

 

 

 

 

 

Cześć! Jak skończyła się historia? Mam identyczny problem....://

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności