Skocz do zawartości

Po wymianie świec i kabli - strzela, duże spalanie, brak wolnych obrotów


Gość neon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Sintra 3.0 V6.

Wymieniłem świece które miały już dużo przejechane na nowe wraz z nowymi kablami i od tego momentu nie moge dojść ładu z silnikiem.

Jak odpale zimy to nie strzela, ale nie ma wolnych obrotów i wyraźne jest wieksze spalanie. Po paru minutach jak sie troche nagrzeje to zaczyna strzelać w tłumik. Na wolnych obrotach szarpie i zachowuje się jakby miał zgasnąć. Na wysokich chodzi płynnie ale od czasu do czasu strzela i wyraźnie pokazuje wieksze spalanie. Podpinałem komputer pod ELM327, żeby odczytać błedy. Niestety błedów brak. Założyłem stare świece spowrotem (oprócz kabli bo te stare są w fatalnym stanie) i bez zmian.

Szukałem podobnego tematu, że może jakieś lewe powietrze się dostaje. Rozkręcałem i skręcałem już 4 razy i nic nie znalazłęm, a rokręcałem już wcześniej góre silnika i nie było takich problemów jak teraz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi stwierdzić czy wtryski są wporządku. Na gazie mam to samo, a wtryski inne i efekt ten sam.

Z tymi kablami to już magluje na różne sposobi i nie mogę dojść. Czy ten rysunek jest aby do sintry 3.0 V6?

Jeżeli tak, to rozumiem, że to jest widok od strony zderzaka i dokładnie taka kolejność. Cewkę mam inną z wyprowadzeniami na tym dłuższym boku.

Patrzyłem też na oznaczenia cylindrów na cewce, ale nie mogę znaleźć w necie opisu kolejności cylindrów silnika.

Ja mam pasek rozrządu z lewej strony, a cewkę z prawej.

Edytowane przez neon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolego masz tak jak wszystkie sintry benzynowe, nawet czwórka.

Kolega Arkos podał ci kolejność - pozostało ci sprawdzić. Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam liczyć od lewej 1-2-3 i 4-5-6? Bliżej podszybią od 1 czy od 4 ?

A mi mówili że pierwszy jest od rozrządu. :rotfl: Gdzie przy silniku jest podszybie?

Przecież masz rysunek, wykorzystaj go.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wymijająca odpowiedź...

Pytałem z uwagi na to, że mam inną cewkę niż narysunki i okazało się, że odwrotnie przykręconą. Dlatego potrzebowałem numery cylindrów.

Samochód chodzi jak złoto. Wina była w źle podpiętych kablach do cewki.

Dla tych szukających podaje kolejność cylindrów:

lewa strona 1-3-5

rozrząd 2-4-6

 

na cewce są podane numery cylindrów, a więc reszte łatwo już sobie podpiąć.

 

 

pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Edytowane przez neon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności