Skocz do zawartości

Rozładowywanie się akumulatora


Gość Maria.K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Parę dni temu rano nie mogłam otworzyć drzwi za pomocą pilota .
Po otwarciu kluczykiem samochód zaczął reagować na pilota.
Po wizycie u mechanika, stwierdził że instalacja gdzieś pobiera prąd i rozładowuje akumulator.

Obecnie codziennie jest podłączony pod prostownik.

Związku z tym, Chciała bym się dowiedzieć co może rozładowywać akumulator.

 

Dodatkowe informację :
Opel Astra J 1.3 cdti ECOFLEX 2010r.

Samochód stoi pod blokiem.
Codziennie się nim jeździ około 20km
Samochód był nie dawno w serwisie na wymianie oleju i filtrów.

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro mi bardzo

ale na odleglosc nie jest mozliwe stwierdzenie co pobiera prad

nalezy udac sie do kogos kto to pomierzy

a co dokladnie ??

pobor pradu z aku

jesli jest za duzy to szukac co to (skrzynka z biezpiecznikami)

prad ladowania (jakie napiecie daje alternator)

no i sprawdzenie stanu akumulatora (przecietnie wytrzymuja 3-4 lata)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Czy dokonywano jakiś modyfikacji w aucie typu światła LED lub radio, wzmacniacz? Jeśli nie to jak koledzy wyzej napisali, pozostaje tylko wizyta u elektryka i pomiar prądu spoczynkowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję za wskazówki.

W najbliższych dniach udam się z autem do elektryka.

Samochód bez modyfikacji.
Jak się wyjaśni to napiszę co było przyczyną takiego stanu.
Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Miałem podobny przypadek ale w ....Mercedesie Sprinterze.Po przyjechaniu przed czasem do klienta z towarem miałem kilka godzin na przespanie się w CPN-ie.Wstaję,próbuję odpalic auto a tutaj kompletna cisza.Rozrusznik stoi,żadne kontrolki sie nie świecą.Zaciągnąłem auto do serwisu Mercedesa.Okazało się,że padł sterownik grzania/moduł ? świec żarowych,który nawet przy wyłączonym zapłonie pobierał prąd i żadne kontrolki na desce się nie świeciły.Jedyne co mnie zaciekawiło,to to,że zanim dojechałem na miejsce to w trakcie jazdy zapalała się co jakiś czas kontrolka świec żarowych więc jakąś jaskółkę juz miałem w głowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kroljulian

Ja bym sprawdził sam aku w innym aucie - ew. inny u Ciebie. Zima się zaczęła, pierwszy śnieg, pierwsze przymrozki i ostatni moment na wymianę. O tej porze się takie cyrki z autami zaczynają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wchodziłeś do trybu serwisowego auta ?

poprawnie powinno być "Nie wchodziłaś..."

 

 

Ja bym sprawdził sam aku w innym aucie

myślę że elektryk od tego zacznie - sprawdzi dynamicznie akku. koszt sprawdzenia to czesto za symboliczne albo gratis przy wymianie ;)

 

swego czasu była akcja ze światłem w schowku w zafirze ale nie chcę gdybać. Teraz po ciemku łatwiej sprawdzić czy światła się gaszą po zamknięciu czy nie.... Myślę że to jednak wina trybu jazdy - tylko krótkie odległości w dieslu powodują że akku jest niedoładowany permanentnie co powoduje szybsze jego zużycie - akku ma już 4 lata... mniejsza pojemność akku, niskie temperatury = problem z rozruchem, tak jak wyżej napisano.

Ciekawi mnie jak mechanik mierzył pobór prądu... Jedynie pomiar prądu spoczynkowego, 20 albo najlepiej 30 min po zamknięciu auta gdy wszystkie niepotrzebne podzespoły są uśpione oraz test akku powie prawdę czy coś żre prąd czy to wina słabego akku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności