Skocz do zawartości

Nie zapala się kontrolka Check Engine


Gość onlinemaster

Rekomendowane odpowiedzi

Gość onlinemaster

Hej, nie zapala mi się kontrolka pomarańczowa z silnikiem "Check Engine", normalnie po przekręceniu stacyjki powinna na chwilę się zapalić, po czym zgasnąć, u mnie nie daje oznak życia. Chciałem sprawdzić czy nie jest przepalona i czy dochodzi do niej prąd, jednak nie byłem w stanie rozebrać zegarów, bałem się że w końcowej fazie rozbierania coś uszkodzę a dokładniej nie wiem czy da się wskazówki zegarów wysunąć z ich osi :-\

Czy ktoś zna ten temat i potrafi pomóc?

p.s.

z silnikiem, po za trochę nie równą pracą na wolnych obrotach nic się specjalnego nie dzieje, na wolnych, szczególnie po rozgrzaniu się silnika trochę co chwila szarpie, trochę się zmniejszyło po wymianie oleju i filtra paliwa, ale nadal występuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość onlinemaster

Nie wiem jak chciałeś dobrać się do tej żarówki ale dojście masz od spodu licznika a nie od strony wskazówek.

 

Od spodu licznika nie ma niestety dojścia do tej kontrolki, trzeba rozbebeszyć kompletnie cale zegary

 

p.s.

też miałem taką nadzieję ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od spodu licznika nie ma niestety dojścia do tej kontrolki, trzeba rozbebeszyć kompletnie cale zegary

 

p.s.

też miałem taką nadzieję ;)

Chyba jednak z tyłu ta pomarańczowa obsadka jest od checka.

post-22355-0-02467600-1417300112_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość onlinemaster

Chyba jednak z tyłu ta pomarańczowa obsadka jest od checka.

Ja mam te troche nowsze zegary, na miniaturce pokazane są te z rocznika 2001 astry a ja mam 2003, kontrolkę check-a mam znów w dolnej części obrotomierza a w tym miejscu nie ma żadnego dojścia do kontrolki :dontgetit:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol Mk5 dał ci link do demontażu zegara, zdejmij dekiel tylny i pewnie pod nim będzie (ale wydaje mi się że powinna być na wierzchu bo jak by nie było jest to kontrolka od check - a).

Wyjmij wszystkie obsadki i pod światłem zobaczysz która jest właściwa - od razu możesz sprawdzić żaróweczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość onlinemaster

Ten czarny tylny dekiel też już ściągałem i w miejscu gdzie jest kontrolka nie ma niczego, czuję w kościach że trzeba będzie rozbebeszyć całe zegary doszczętnie a zamiast żaróweczki będzie wlutowana dioda :maruda:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość latoja919

Ten czarny tylny dekiel też już ściągałem i w miejscu gdzie jest kontrolka nie ma niczego, czuję w kościach że trzeba będzie rozbebeszyć całe zegary doszczętnie a zamiast żaróweczki będzie wlutowana dioda :maruda:

witam

Mialem podobne obawy kiedy kupilem swoja astra 1,7dti isuzu 2001r .Podczas odpalania nie widzialem kontrolki silnika tylko pomaranczowa kontrolke- samochod z kluczem.Podjechalem do znajomego podpiol sie pod kompa i sprowokowal blad od razu zapalila sie kontrolka pomaranczowa -samochod z kluczem .Dodam ze zawsze podczas odpalania zapala sie na chwile a pozniej gasnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość onlinemaster

witam

Mialem podobne obawy kiedy kupilem swoja astra 1,7dti isuzu 2001r .Podczas odpalania nie widzialem kontrolki silnika tylko pomaranczowa kontrolke- samochod z kluczem.Podjechalem do znajomego podpiol sie pod kompa i sprowokowal blad od razu zapalila sie kontrolka pomaranczowa -samochod z kluczem .Dodam ze zawsze podczas odpalania zapala sie na chwile a pozniej gasnie

u mnie nie zapala się ani jedna ani druga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności