Skocz do zawartości

A12XER pytanie do kolegów z ASO jakie opinie o tym silniku?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Przegląd nr 3 przy 79kkm zrobiony w ASO. Przegląd mechaniczny + przegląd LPG wyszło ok 1000zł. Dowiedziałem się, że do wymiany mam też pocącą się uszczelkę pod pokrywą zaworów czyli kolejne 250zł (świece też były trochę zaolejone). Czyli pierwsza awaria w mojej CD.

 

Czy to nie za szybko taka wymiana uszczelki przy niespełna 80kkm? Od czego zależy zużywane się tej uszczelki?

W poprzednim aucie przejechałem 200kkm zanim wymieniono mi tę uszczelkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wymieniałem przy symbolicznych przebiegach i uszczelki i pokrywy... sporo w ramach gwarancji.

Tak niestety teraz się produkuje - kiepskie materiały i tyle.

Zapocenie jeśli to faktycznie tylko zapocenie, to nie jest powiedziane, że trzeba wymienić. Wyciek owszem, ale zapocenie jest akceptowalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO stwierdziło, że uszczelka do wymiany. Świece też były trochę w oleju. Ma się rozumieć wymienię w pierwszej połowie maja. Niestety gwarancja tego nie obejmuje... :unsure:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uszczelka pod pokrywą zaworów wymieniona na nową oryginalną w ASO. Przebieg 80kkm. Zobaczymy czy nie będzie się dalej pocić i "popuszczać" :P

 

Na marginesie. Po ponad dwóch latach bardzo średnio działającej klimy w mojej CD oddałem auto do fachowego warsztatu od klimy nie ASO wg. których wszystko było z nią w najlepszym porządku.

 

Sprawdzili. Sprężarka OK. Ciśnienie i parownik OK. Szczelność układu OK. Ilość czynnika OK. Problem był z olejem. W sprężarce było go za dużo (fabryka?). Po wymianie płynów ustrojowych klimy w odpowiednich ilościach jest zdecydowanie lepiej z wydajnością chłodzenia i szybkością reakcji. Zobaczymy jak przyjdzie prawdziwe lato ale powinno być dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość finerek123

Jak dla mnei to podstawowym problemem klimy jest izolacja cieplna w tym samochodzie która jest na niskim poziomie. Sama sprawność układu jest jak najbardziej w porządku! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas80

to prawda że ten silnik osiąga maxymalną moc / moment dopiero przy 4000 obrotów?

Edytowane przez lukas80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Meyron75

 

 

maks moment 4000 obrotów maks moc 6000 obrotow

 

Właściwie co te terminy oznaczają,gdybyście mieli wytłumaczyć to jak dziecku? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właściwie co te terminy oznaczają,gdybyście mieli wytłumaczyć to jak dziecku? :)

Maksymalny: Wraz ze wzrostem prędkości silnika moment rośnie, ale tylko do pewnej granicy. Następnie, pomimo wzrostu obrotów, wartość momentu zmniejsza się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy czy ktoś wie ile powinno być smarowidła w układzie chłodzącym klimatyzacji Corsy D? Nie w sprężarce tylko w układzie chłodzącym. Jak ściągają czynnik to jest np. 460g czynnika a ile powinno tam być smaru (oleju) 10 czy 20 ml?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności