Skocz do zawartości

A12XER pytanie do kolegów z ASO jakie opinie o tym silniku?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi o to. że przy skrzyni "6" masz inaczej zestopniowane niższe biegi... prawdopodobnie są krótsze, przez co auto lepiej wkręca się w optylamne obroty silnika.

Wracając do CD a12xer (i a14xer) to za największą bolączkę uważam właśnie źle dobraną skrzynie/przełożenia w skrzyni: niskie biegi są za długie i auto powoli wchodzi na obroty, natomiast "5" jest krótka - przy 100km/h jest już powyżej 3tys/obr.... co przy sporej wadze auta (moja 1240kg - ważone na wadze; w dowodzie wbite1185kg) przekłada się na spalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

masz inaczej zestopniowane niższe biegi... prawdopodobnie są krótsze

Zaskoczę Cię - nie... Patrząc na F17 z Astry G i porównując Mokkę, to Astra ma lepszą skrzynię do miasta, bo krótką. Mokka ma dużo dłuższą i 50km/h na 4 biegu to 1600-1700obr/min. Tak toczyć się z górki można, owszem, ale raczej 3 bieg byłby wskazany do przyspieszania. W Astrze natomiast spokojnie 4-ka do miasta starcza. Na 5 biegu przy 100km/g mam dokładnie 3000obr/min. Mokka - 6 bieg, 100km/h i 2000 na obrotomierzu, natomiast na 5 biegu ze 200-300 obrotów mniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ArKos mam takie pytanie bo sam tego znaleźć nie potrafię. Przy jakiej temp. silnika (cieczy) przełącza się autko na gaz. Czy Opel tu daje jakąś tolerancję od / do na to przełączanie czy sztywno jedna temperatura?

 

Pytam bo przy dajmy na to -8 / -10 stopni długo się przełącza mimo, że z kratek nawiewu leci już mocno ciepłe powietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej ustawia się 40*C.

Zbyt niska temperatura przełączania negatywnie wpływa na trwałość wtryskiwaczy gazowych i parownika.

U siebie w autach jak miałem LPG ustawiłem sobie 25*C, no ale nie miałem gwarancji i te sprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ArKos pytanie mam. Nie wiesz może jakiego koloru są medy (wtryski) w CORSA D LPG? Bo jakoś sam dopatrzeć się nie mogę ;( . Ponoć były zielone i czarne co padały a teraz są lepsze niebieskie i pomarańczowe orientujesz się może?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się jednak podejrzeć i sprawdzić, medy (wtryski) są u mnie pomarańczowe czyli podobno trwalsze i poprawione względem wcześniej zakładanych zielonych i czarnych z którymi były ponoć kłopoty szczególnie w 1.4T.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w astrach 1.4T z zielonymi medami występują z nimi problemy? Tj. klejenie wtryskiwaczy, szybkie padanie medów podobno były to ponoć słabe wersje wtryskiwaczy o bardzo ograniczonej regulacji - zielone i czarne. Tak twierdzą na LPG-forum.

 

Od połowy zeszłego roku LR się z nich kompletnie wycofało i są teraz ponoć lepsze pomarańczowe (takie mam) i niebieskie.

 

Jak się sprawują Astry 1.4T z LPG przy dłuższych przebiegach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy w astrach 1.4T z zielonymi medami występują z nimi problemy?

Nie.

Nie spotkałem jeszcze. Padają czujniki ciśnienia w listwie LPG ale nie wtryski.

 

 

 

Jak się sprawują Astry 1.4T z LPG przy dłuższych przebiegach?

Dziś robiłem OT-4 po 120.000. Nie było się o co czepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności