Skocz do zawartości

A12XER pytanie do kolegów z ASO jakie opinie o tym silniku?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik A12XER / LPG chciałbym zapytać jakie mają koledzy pracujący w ASO Opla opinie o tym silniku. Jak się sprawdza, jakie ma wady i na co zwrócić uwagę. W necie wiele o nim nie ma...

 

Generalnie pilnowanie poziomu oleju, zawór EGR i tyle... coś więcej z uwag serwisowo - eksploatacyjnych?

 

Sam przemykałem dopiero 11kkm. Oprócz klepiących niemiłosiernie wtryskiwaczy gazu to na razie tylko dolałem 100ml oleju, pilnuje stanu na miarce pierwszy kwadracik od góry miarki wolny reszta zalane. Extra wymiana oleju będzie w grudniu 6 miesięcy eksploatacji +/- 12kkm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Następca z12xep. Łańcuch na rozrządzie. Wymiana oleju co 30.000 lub nie pilnowanie poziomu oleju powoduje rozciąganie łańcucha i wycieranie ślizgów, bardzo często napinacz łańcucha nie napina prawidłowo bo jest zaszlamiony - miałem okazję wymieniać łańcuchy przy przebiegach 70-80-90kkm więc trzeba dbać i się pilnować. LPG wyśmienicie się sprawuje przy tym silniku, nie ma odczuwalnej różnicy benzyna/gaz. Silnik jest starą konstrukcją, sprawdzoną i jako tak nie ma większych bolączek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :-) W mojej CD ekonomika eksploatacji to podstawowa zaleta ma być nie prędkość przecież :-) Wygląda, że postępuje prawidłowo z moją Corsiną zaraz pilnuje stanu i wymienię olej w 6 miesiącu eksploatacji - będzie około 12 000 przebiegu.

 

ArKos czy faktycznie w CD 1.2 XEP nich zawór EGR sypie się tak często? A jak do wymiany to średnio przy jakim przebiegu wymiana?

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem jak na razie tego silnika z uwalonym EGR-em. Najczęściej rozciekają się pompy wody, poza tym praktycznie żadnych przypadków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia standard - F13+ występujaca w innych modelach, jako tak nie sprawia problemów. Fazy też nie.

Dajcie sobie powiedzieć, że te auta są dobrze zrobione i nie cierpią na jakieś dziwne przypadłości, jak inne modele :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damy sobie powiedzieć :rockon: Faktycznie Corsa D wyprzedza w zestawieniach bezawaryjności Dekry inne modele Opla i nie tylko. Nic tylko się cieszyć (pisze poważnie) z oferowanej ekonomiki i wielkoseryjnej bezawaryjności i zapomnieć o osiągach a właściwie ich braku :devil2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności