Skocz do zawartości

A12XER pytanie do kolegów z ASO jakie opinie o tym silniku?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no to wymieniasz olej raz w roku ;) Przy wymianie co 10kkm było by u mnie 3 x wymiana oleju (600zł ASO). Uznałem, że co 15kkm jest OK. Poprzednim autem przejechałem od nowości prawie 250kkm i też wymieniałem co 15kkm. Natomiast jak przekroczę 100 000 to zacznę zastanawiać się nad Valvoline Maxlife.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość finerek123

Trochę częściej :P co 10-11 miesięcy. Miałem butlę oleju GM. Został mi 1l i go trzymam go na dolewki. Też planuję coś innego w następnym roku. Do innej CD wleję teraz olej od Mobil1 i zobaczymy

 

Zmieniam co 10k, ponieważ to jak ten silnik chodzi przed i po zmianie to dwie różne kwestie. Staje się cichszy, szczególnie pasek przestaje hałasować. A z mojej ogólnej wiedzy zdobytej w internecie, wiem że silniki XER są wrażliwe na olej. Lubię ten samochód, chcę żeby mi posłużył jak najdłużej.

 

Ja jednak olej zmieniam samemu także jedyny koszt jaki ponoszę to części i tyle :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podsumowanie użytkownika. Moją CD z 2014r. przejechałem właśnie 70 000km. Z eksploatacji oprócz płynów i filtrów wymienione zostały klocki hamulcowe przy przebiegu 51 000km oraz zamek klapy tylnej na gwarancji. Olej z filtrem wymieniany co 15 000km a świece co 30 000km. Oleju do max dolewam bardzo niewiele pomiędzy wymianami. LPG spala mi od 7,2 do 9,0* l/100km zależnie od stylu jazdy i pory roku. Gwarancję FlexCare mam rozszerzoną na 150 000km / 5 lat. Większych uwag nie mam.

 

* Największe spalanie LPG (9,0l) osiągnąłem w jeździe po autostradzie jadąc non stop z prędkością 140 - 160 km/h. W zimie pali mniej niż w lato z klimą.

 

** Gdyby to autko miało 100KM i więcej Nm to było by idealne a tak jest trochę mułowate i trzeba wachlować lewarkiem zmiany biegów.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość zlotyorzech

Przegląd po 45.000 km, koszt 630 zł (olej, filtr p/pyłkowy i bateria w pilocie). Kolejny przegląd po 75.000 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Po jakim przebiegu powinna nastąpić wymiana świec w silniku z LPG? W instrukcji nic na ten temat nie ma. Czeka mnie w najbliższym czasie przegląd gwarancyjny i nie wiem czy dojdzie mi dodatkowy koszt. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wymienia świece przy LPG po 30 000km, a świece to nie tak wielki koszt - rzędu 50-100zł za komplet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności