Skocz do zawartości

A12XER pytanie do kolegów z ASO jakie opinie o tym silniku?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie oczekuje. Generalnie jestem zadowolony z CD co do osiągów byłem świadom. Z LPG fabrycznym mogłem wybrać tylko 1.2 i to bez kompa bo podobno do LPG go nie zakładają. Gdyby była opcja 1.4 100 KM to bym się chwili nie zastanawiał ale nie było. Koszt auta wg. mnie umiarkowany wyszło ostatecznie taniej niż Fabia na gazie. ;) Autentycznie ciesze się z kosztów eksploatacji bo na razie są niskie a rocznie wyrabiam 24-25 000km.

 

Nie wiesz przypadkiem który silnik będą gazować w Corsie E? Ciekawe czy ten 70KM czy 1.4 90KM oby ten drugi bo jak nie to za 5 lat drugiej Corsy nie będę miał której kupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dopne się do tematu jeżeli można

mam ten sam silnik A12XER

85 km 63kw

czy spalanie 8 litrów to norma , dodam że miasto , jeżdże sam , odcinki 4, 5 max do 10 km .

Książkowo to 6,8 , 7,2 miasto , różne żródła różnie podają .

przebieg ok 4 kkm

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy spalanie 8 litrów to norma

Niestety tak kolego, ciężkie dupsko tego auta na tym silniku plus krótkie trasy masz 8l w mieście jak w banku. W zimie może być gorzej bo nawet może ci się nie zagrzać na takich trasach jak podajesz przy np. temp. -10. !!!

 

Możesz próbować podnieść ciśnienie w oponach i jeździć wg. wskaźnika SHIFT plus zasady eco jazdy.

 

Na marginesie dla mnie najlepsze jest to, że mój LPG spala w granicach 7,0 - 8,5 l / 100km zależnie od warunków i stylu jazdy, średnio kolebie się spalanie około 8l ... w mieście. :-)

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policzmy ile mamy KM na kg masy samochodu w CE jest to: 1124kg + kierowca 100kg = 1224kg / 85Km = 14,4kg czyli min. tyle ma uciągnąć jeden konik w CD.

 

A w twoim autku jak to wygląda ArKos? 140KM a masa pewnie podobna... ;) To i szybciej i Pb mniej wychodzi...

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

skrzynia 6 biegowa..... i to zmienia wszystko.

No nie tak do końca...

6 bieg w mieście? Żeby się nim poruszać, to silnik musiałby mieć ok. 2000obr/min. Przy tej prędkości obrotowej silnika jest prawie 100km/h. Max na 5 biegu jeżdzę i to rzadko, bo nie ma sensu gnębić silnika na 1500 obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności