Skocz do zawartości

hamulec ręczny przymarza


Rekomendowane odpowiedzi

Próbuj go rozpiąc przy zacisku.Ewentualnie jako ostateczność przeciąc.i podjechac na wymianę.Mam nadzieje ze zacisk pracuje, linkę mozna bez problemu można sprawdzić czy to ona winna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Bobeusz2011

Linka wymieniona. Przy samym zaciaganiu odrazu czuć różnice. Obyło się bez lawety. Mechanior obstukał szpilki i hamulec puścił. Mimo, że mam nową linkę to jednak mam opór przed jej zaciąganiem na noc, bo mróz ciągle trzyma.

Edytowane przez Bobeusz2011

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nei uzywaj recznego to napewno bedzie chodzic idealnie.Nei wiem czy wiesz ale w duzych autkach mam tu na mysli tiry to czasami zostawia sie naczepy na postoju. Zostawisz na miesiac taka naczepe to tam z automatu jak nie ma cisnienia w ukladzir to masz hamulec zapodany na tarcze. Po miesiacu czy dwóch to mozesz po sciagnieciu kola jedynie mlotem skruszyc tarcze bo nie ma szans na ruszenie ukladu hamulcowego. Ja ci radz ejednak jesli nawet nie chesz rozbierac zaciskow to przynajmniej sciagnij kola tylne i popsikaj odrdzewiaczme dobrym, tlustym, rozruszaj to ramie od recznego i potem tam na ten zawias nakladz smaru duzo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji eksploatacji nieszczęsnych bębnów w Corsie C wiem, że ręcznego należy systematycznie używać (nawet zimą o ile auto w niedługim czasie znów będzie jechało). Jeśli zimą auto ma przestać kilka godzin (np. noc), to już lepiej pozostawić na biegu, nie zaciągając ręcznego. Nie korzystanie w ogóle z ręcznego powoduje korozję linek co doprowadza do ich unieruchomienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie. Przy bębnowych trzbe neisstety najlpeij raz w roku sciagnac bęben i presmarowac wewnatrz mechanizm rozpierania szczek i ten kawlek linki ze sprezynka wewnatrz ukladu hamulcowego. Najlepiej to wszystko dobrze przeropowac. Wytrzec potem by sie nie kopcilo od tej ropy z hamulców przy hamowaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczoraj przygodę z ręcznym. Linka nie przymarzla. Po prostu syf w tloczkach zgestnial i nie pozwolił im się cofnąć. Na szczęście mam kanal w robo na parkingu, wiec wjechalem, kluczem cofnalem tloczki na sile i czekam do wiosny na przesmarowanie tego. Na dzwignie ręcznego polozylem kaktusa ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak ostatnio zamarzła linka ręcznego to czekałem z jakieś 20 minut na odpalonym silniku i temperatura która się wytworzyła pod spodem auta od rury wydechowej oraz tłumika spowodowała że linka puściła. Może nie jest to jakiś super pomysł ale to lepiej niż jechanie na zaciągniętym ręcznym w poszukiwaniu garażu :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Dopadło i mnie.

 

Mam pytanie czy do wymiany linki recznego trzeba opuszczać wydech i zdjąć osłone termiczną czy uda sie bez tych czynności?

Najdziwniejsze ze linka nie zamarzała przy -15 tylko przy -4. Tak czy siak trzeba wymienić

Edytowane przez misiek775

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przymarzła przy 0 st.Oklepałem kluczem do kół samą dźwigienkę od ręcznego i puściło.Ale wyciągnąłem jeden wniosek nie używać karchera do mycia podwozia przed zimą.Postał trochę w garażu i teraz mogę używać ręcznego.

Bez zdjęcia osłony się nie obejdzie.Przed jej zdjęciem popsikaj dobrze WD bo lubią się śrubki urywać.

Edytowane przez adam1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności