Skocz do zawartości

Napinacz/ślizgacz w misce olejowej ?


Gość arekpelczynski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arekpelczynski

Dokładnie oto mi chodziło dziękuje


Patrzcie co znalazłem w misie olejowej CO TERAZ?????????? TO KAWAŁEK CHYBA ŚLIZGACZA NAPINACZA ŁAŃCUCHA ROZRZĄDU NIE WIEM MOŻE POMPY ???????????????


post-41777-0-92674400-1418062797_thumb.jpg


post-41777-0-49961300-1418063091_thumb.jpgKacper co teraz który to kawałek??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość arekpelczynski

Nic mi to nie przypomina do wałka idzie pojedynczy łańcuch ta część przypomina właśnie coś od pojedynczego ślizgu ale jest nadruk >PA46< .

Mam starą głowicę i w niej są dwa ślizgi całkiem inne albo już panikuje . SĄ W NIEJ TAKIE SZEROKIE CZARNE


a pompa oleju ma napinacz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydzieliłem do osobnego tematu bo to już nie dotyczy pompki paliwa :-)

 

Przeglądałem różne rysunki i fotki ale nigdzie nie znalazłem nic podobnego.

Może mechanik przy poprzedniej naprawie zapomniał że mu coś wpadło do miski olejowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to napinacz z drugiego łańcucha który idzie do wałka wyrównoważającego - o ile się nie mylę w tym silniku z wału idą dwa łańcuchy - jeden na wałek rozrządu a drugi na ten wałek.

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arekpelczynski

patrząc od spodu po zdjęciu miski widzę podwójny łańcuch napędu pompy pojedynczy jest wyżej i te ślizgi od pojedynczego widziałem są szersze i to taka czarna jakby guma a to jakieś włókno klocek twardy kruchy materiał .

Nie orientuję się jak jest przeniesiony na pompę oleju szukam i nic ale mam stery silnik uszkodzony w garażu taki sam dziś go rozkręcę w mak i poszukam czegoś podobnego będzie chyba najlepiej .Już pierniczę się ze dwa tygodnie z moimi wszystkimi naprawami auta ,i żona z trójką dzieci[jedno 4latka] chodzi codziennie 1.5 km na pieszo rano i po południu. Jestem zmuszony na jakiś czas kupić małe drugie autko;-]

I wtedy powoli dokończę remont .

ale to dziś się okaże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki miały problemy z napinaczami łańcuchów - dla tego mi je odradzali - później fabryka to poprawiła. Napinacze się urywały i w konsekwencji dochodziło do uszkodzenia łańcucha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co na fotce to walki balansowe, fotki masz z "tablicy" a tam ktoś blednie opisał że to pompa oleju.

Jest to napędzane bezpośrednio z walu korbowego, jeśli nie musisz to nie odkręcaj bo trzeba potem ponownie ustawiać.

 

Zerkając na rysunek wychodzi że są po dwa napinacze na łańcuch.

Jak widzisz od spodu łańcuch to może właśnie tam nie ma tego napinacza.

a964557f536724475ed24d8c4ca89fd3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności