Skocz do zawartości

Napinacz/ślizgacz w misce olejowej ?


Gość arekpelczynski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość arekpelczynski

Więc tak ;

-pod misą są te dwa wałki balansowe

-na nich malutka osłonka plastikowa na 4 torxy

-i napinacz łańcuszka na sprężynce ale również on jest(chyba hydrauliczny nie wiem )

-naprzeciwko danego napinacza jest wyślizgany ślizg metalowy z nadrukiem części gm i do niego chyba był przytwierdzony felerny urwany ślizg {w innym silniku dodam że znalazłem w miscze taki sam fragment ślizgu}


post-41777-0-46352200-1418234409_thumb.jpgpost-41777-0-18678000-1418234452_thumb.jpgpost-41777-0-41755200-1418234484_thumb.jpg


kiepsko widać na ostatnim zdj jest slizg z metalu bardzo wytarty przez łańcuch szerokość łańcucha identyczna ze śladami na ślizgu w misce ODRADZAM JAK KOLEGA KACPER PISAŁ ODKRĘCANIA WAŁKÓW JA kółko z wałków zdjąłem w innym starym silniku!!!!! okazuje się że między zębatką a wałkiem niema klina więc nieda się idealnie ustalić jego prawidłowego położenia

Nie wiem czy kupować nowy ślizg i napinacz czy złożyć tak jak jest ?????


GM 90573819

0wis

250491


Coś chyba źle spisałem bo nic nie mogę znaleźć po nr.


post-41777-0-95277800-1418241244_thumb.jpgTo te małe dwie śrubki torx

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wałków balansowych to jeśli odkręciłeś to masz kilka opcji. (Przynajmniej jest tak w 2.2 benzynowym)

Nie montować i koniecznie zaślepić otwory olejowe.

Sprawdzić czy instrukcja z tego tematu będzie pomocna http://forum.opel24.com/topic/25972-walki-rownowazace/?p=117788

Napisać petycję :-) do kol Baki na PW jeśli ta instrukcja nie nadaje się o podesłanie właściwej.

 

Ten numer GM co podałeś http://www.sklep.szpot.pl/p/pl/90573819/prowadnica+vectra+b+0615008.html

jak widać pasuje z innych opli 2.2

  • ASTRA-G + ZAFIRA-A 1998-2009
  • FRONTERA-B 1999-2004
  • OMEGA-B 1994-2003
  • VECTRA-B 1996-2002

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arekpelczynski

To właśnie to ten ślizg naprzeciwko napinacza w moim silniku nie odkręciłem wałków jeszcze tylko w drugim takim samym ale jak kupię nowy ślizg i napinasz zaznaczę farbą miejsce odkręcę wymienię i zakręcę


Chciałbym te wałki usunąć tak jak chłopaki to robią w benzynach ale sam boję się podjąć takiej decyzji .Nie wiem czy ktoś tak zrobił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arekpelczynski

To właśnie to ten ślizg naprzeciwko napinacza w moim silniku nie odkręciłem wałków jeszcze tylko w drugim takim samym ale jak kupię nowy ślizg i napinasz zaznaczę farbą miejsce odkręcę wymienię i zakręcę

Chciałbym te wałki usunąć tak jak chłopaki to robią w benzynach ale sam boję się podjąć takiej decyzji .Nie wiem czy ktoś tak zrobił

Panowie jakaś sugestia rozpiąć łańcuch i wałki zostawić czy je też usunąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie:

Sztab inżynierów myślał nad zastosowaniem takiego rozwiązania wiec chyba jest do czegoś potrzebne.

Starałbym się jednak zostawić te wałki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arekpelczynski

Liczę się oczywiście z twoim zdaniem ale jak kupię nowy ślizgacz to czy napinacz również kupić dodam że kosztuje 450 zł

Oczywiście martwię się również tym że nie poradzę sobie z ich prawidłowym ustawieniem,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się wetnę. Mnie ten motorek w sintrze odradzano przed zakupem. Teraz napiszę powód - problemy z łańcuchem rozrządu - nie z samym łańcuchem tylko właśnie z napinaczami. Po 2000 roku coś poprawiono, wcześniej dosyć często się urywały bo napinacze i ślizgacze się urywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności