Skocz do zawartości

Utlenione orurowanie - jak przywrócić dawny blask ?


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie dotyczące kosmetyki nadwozia - orurowania bocznego (stopki). Mianowicie stopka w moim orurowaniu została nadgryziona zębem czasu i po prostu utleniła się. I mimo inwestycji w różne środki chemiczne, blask nie został przywrócony.

 

Zdjęcia poniżej przedstawiają stan autentyczny.

 

IMAG0774.jpgIMAG0777.jpg

 

IMAG0775.jpgIMAG0776.jpg

 

Powoli zastanawiam się nad ponownym chromowaniem, aczkolwiek sam zabieg dla takiej powierzchni wyjdzie dość drogo. Taniej chyba kupić nowe stopki z allegro.

 

Dziękuje za wszystkie porady i opinie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz a ile takie cacko jest droższe z nierdzewki, kwasówki czy z czego to robią? Na południu kolega chromował wszystkie dodatki do starego amerykana, musiał bym popytać gdzie woził i ile płacił - chyba od kg. Wygląd super autko z lat 50 wygląda jak nowe prosto z fabryki.Jak sie dowiem puszczę na priwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie orientowałem się. Mi zmatowiał zaraz po zakupie, jak próbowałem ten osad i brud umyć tym samym środkiem co do felg. Człowiek młody i głupi nie pomyślał, że może wejść w jakąś reakcję i pojawił się taki matowy kolor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy to się nie utleniło, weszło w jakąś relację chemiczną z tym preparatem do felg. Bo próbowałem pastą ale nic nie daje.

 

Myślę, że może wezmę ściągnę, wyszlifuje szlifierką i nałożę sprayem jakiś przełamany kolor na samą stopkę. A tą rurę stalową do okoła co idzie, pozostawie bez zmian. Nie wiem tylko jak trwałość takiego rozwiązania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - czasem takie dodatki robią z polerowanego alu, ale nie lakierowane, u ciebie też jest z alu czy stalowe z chromem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminium właśnie chyba jest ta stopka i ona właśnie zmatowiała. Sama rura jest stalowa i polerka jej powinna pomóc - nie mam do rury zastrzeżeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajną stronkę. http://img.odkrywca.pl/jak-czyscic-aluminium-,79159.htm

Z tego co wiem to trochę ciężka sprawa jak się jakąś chemią próbowało, można spróbować delikatnie piaskować, a następnie polerować, albo tylko polerować, a następnie pociągnąć bezbarwnym takim jak do alufelg. Coś takiego powinno zabezpieczyć i załatwić sprawę na wieki.

Ta blacha co masz na "stopniu jest z alu i tylko było polerowane, środek do mycia felg usunął b. cienką warstwę i stąd taki nie ładny efekt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

l nie skopiował na koncu linka :D

 

http://img.odkrywca.pl/jak-czyscic-aluminium-,79159.html

 

Nie mniej jednak myślałam ze chodziło ci o rury a nie o stopnie. U mnie jest to samo.

Blacha ryflowana chyba raczej nie jest lakierowana, moze to coś pomoże http://www.investa.pl/oferta/stal_nierdzewna_czyszczenie_konserwacja.html

Może pasta do zębów? (poważnie piszę)


Albo pojechać do jakiegoś Mostostalu ( jakaś hurtownia blachy) i niech dotną nową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności