Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Utlenione orurowanie - jak przywrócić dawny blask ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#11 OFFLINE   koni2305

koni2305
  • Forumowicz
  • 446 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
  • Model:Opel Vivaro
  • Silnik:2.0 CDTI 114KM (2013)
  • Nadwozie:Van

Napisano 14 grudzień 2014 - 20:08

Olaola1, a Ty czym traktujesz grill swojego Dodge'a? (w sumie się nie pochwaliłaś nowym nabytkiem). U mnie było pasta sonax do chromu.

Malowanie tej stopki to na dłuższą metę nic nie da bo w miejscu w którym najwięcej deptasz i tak się wytrze. Chyba że nie jest używana i tylko ma wyglądać.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#12 OFFLINE   Olaola1

Olaola1

Ola

• Pani z Pejczykiem
  • 10380 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Model:Opel Sintra
  • Inna marka:Dodge Durango 4x4
  • Silnik:5.7 V8 Hemi 355KM
  • Nadwozie:Suv

Napisano 14 grudzień 2014 - 20:22

Grill w baranku jest plastikowy... Wiec najlepiej miekka szmatka i płyn do szyb ;) Ale mam takie same progi co holcu i na lato też biorę się za działania :) nie pochwaliłam sie ? Ojojjj to jutro cykne fotki i zmontuje jakiś temat zainteresowanym :p
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#13 OFFLINE   rafalgrzegorz

rafalgrzegorz

Rafał

• Moderator
  • 9256 postów
  • Lokalizacjaok. Kalwaria Zeb./ małopolska
  • Model:Opel Sintra
  • Silnik:X22XE, 104KW - 141KM
  • Nadwozie:VAN, "LUNA"

Napisano 14 grudzień 2014 - 21:50

A to ciekawe, znalazłem tą stronkę i teraz nie mogę - nie wiem czemu.

http://img.odkrywca....iowe,42069.html

Na tym to było.

Ale  myślę że polerka szlifierką by pomogła, a potem lakier do alufelg, ale ten co jest w odnawianiu (regeneracji) starych felg alu używana (jest jak twarda folia po nałożeniu i nic jej nie rusza).  

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#14 OFFLINE   holcu

holcu
  • Administrator
  • 1146 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Model:Opel Astra II
  • Silnik:1.6 16V 103KM

Napisano 14 grudzień 2014 - 22:14

Olaola1, a Ty czym traktujesz grill swojego Dodge'a? (w sumie się nie pochwaliłaś nowym nabytkiem). U mnie było pasta sonax do chromu.

Malowanie tej stopki to na dłuższą metę nic nie da bo w miejscu w którym najwięcej deptasz i tak się wytrze. Chyba że nie jest używana i tylko ma wyglądać.

No właśnie oto chodzi, że jest i później taka wytarta denerwowałaby mnie. Ale z drugiej strony, niektórzy hodują patynę, niektórzy rdzę więc może po prostu taki mega połysk przy aucie z 2005 nie wyglądałby zbyt ładnie ? Pomyślę, dziś widziałem pastę do chromów ale myślę, że nic nie da. Już kiedyś próbowałem nic nie dało, więc i tym razem nic nie pomoże.

Po prostu trzeba ściągnąć orurowanie, rozłączyć stopkę od rury (nie wiem skręcone, czy spaw) i zobaczyć, czasami widziałem takie aluminowe karbowane z metra u jakiegoś rzemieślnika (jeśli takowi się jeszcze uchowali)

Rozkminiam jeszcze demontaż bocznych stóp z rurami (bo ich nie używam) chyba, że myje karcherem dach, łapie się o reling i staje na stopke, i kupno ururowania tylko przedniego. Ale przemyślam tą kwestię, bo coraz więcej osób na różnych forach wypowiada się, że przednie rury to już taka powoli wieś.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież