Skocz do zawartości

Skrzynia biegów M32 - łożyska?


Gość MrSeeba

Rekomendowane odpowiedzi

No i dopadło najprawdopodobniej i mnie w końcu. Lewarek na 3-cim biegu już dość wyraźnie się rusza i skrzynia zaczyna uciążliwie wyć. Szukałem długo mechanika, który podjąłby się naprawy jednocześnie nie ściągając ze mnie kwoty z czterema zerami. Po rozmowie z wujkiem stwierdził on, że spokojnie podejmie się rozebrania M32 i wymiany łożysk, ewentualnie ogarnięcie pozostałych uszkodzeń w mojej M32. Z jednej strony trochę obaw jest, bo nie miał on styczności z tą skrzynią, aczkolwiek niejedną już w swoim życiu regenerował i w garażu potrafi zdziałać cuda. Ostatecznie wolę powierzyć ją wujkowi, który zrobi wszystko na 'wysoki połysk' niż wysyłać do jakichś czarodziejów. ASO odpada z wiadomych względów - niebotyczne koszta.

 

Za jakieś 3 tygodnie zdam relację jak przebiegła naprawa i czy pomogło :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

najwazniejsza jest regulacja podkladkami luzu na lozyskach. Czyli trzeba skrzynie skaladc i rozbierac kilka razy w sensie rozpolawiac. Za maly luz to chyba nie trzeb atlumaczyc co sie stanie za duzy to bedzie grala skrzynia ewentualnie inne dolegliwosci. Czysto teoretycznie trzeba miec super plaski stół i skladajac jedna polowe mieryz sie czujnikie zegarowym odleglosci i wg opisu GM dobierac podkladki. Kiedys bylo fajnei bo luz sie regulowalo np na dyfrach wkrecajac element z obu stron i dokrecajac kontrą a dzis trzeba pierscien lozska sciagac i podkladke dawac i tak w kolo macieju. Ale duza szansa ze jakos to tam ustawi ci ten wujek.

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość arturp1982

Moją GTC też dopadły łożyska w skrzyni . Aktualnie stoi w warsztacie na Woli w PM serwis . Mam nadzieję że panowie sprawę ogarną, zabawne bo w dniu kiedy podstawiałem pod warsztat, na podnośniku w warsztacie stała inna astra i chyba też na skrzynkę . Problem niestety częsty w Oplu a we Fiacie ta sama skrzynia a problemów z nią o wiele mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Kfiatos

Moją GTC też dopadły łożyska w skrzyni . Aktualnie stoi w warsztacie na Woli w PM serwis . Mam nadzieję że panowie sprawę ogarną, zabawne bo w dniu kiedy podstawiałem pod warsztat, na podnośniku w warsztacie stała inna astra i chyba też na skrzynkę . Problem niestety częsty w Oplu a we Fiacie ta sama skrzynia a problemów z nią o wiele mnie.

Jak wyszła naprawa? Jakie koszta? Zadowolony jesteś? Mi terkocze na luzie jak jest rozgrzana skrzynia. Jak wcisnę sprzęgło to cisza. Innych objawów nie mam. Szukam kogoś w okolicach Warszawy kto by to obejrzał / posłuchał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same objawy jak mi łożysko oporowe padło wymieniłem komplet sprzęgło z dwumasą i do dzisiaj jest w porządku. Wątpię żeby to była skrzynia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kfiatos

Sprzęgło wymienione 30k temu na nowe. Dwumasa była ok. Jak skrzynia zimna to chodzi cicho a im cieplej tym głośniej terkocze. Jak dam lewarek biegów do przodu, tak jakbym chciał wrzucić bieg ale bez wciskania sprzęgła to cichnie (pewnie wałki się delikatnie przesuwają?). Oprócz tego nie wyje, lewarek na żadnym biegu nie lata, normalnie okaz zdrowia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Fircyk81

Od kilku dni słyszę delikatny szum na trzecim i czwartym biegu. Jest tylko szum.

Skrzynia chodzi idealnie , ruchów lewarka czy zgrzytów nie ma. Biegi wchodzą jak w nowym aucie.

Widzę że kieszeń będzie lżejsza o przynajmniej 1500, ach ten fiat...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności