Skocz do zawartości

Automatyczna skrzynia AF 40 TF-80SC


Gość PietrekFZ

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, przecież nikt nie będzie przerabiał manual na manual ????? Nie mam przed sobą porównywalnych aut z AF-em, Easytronikiem i manualem. Myślę że zamiast naprawiać poroniony pomysł easytronika, taniej jest wsatwić pedał sprzęgła, zmianić lewarek i temat załatwiony!! Pewnie kasty są uniwersalne, może nawet nie trzeba ich przerabiać?? Gorzej z AF-a, trzeba zmienić całe sprzęgło i skrzynię, pedał lewarek i nie wiem co z elektroniką?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

nie wiem co z elektroniką?

Inna wiązka silnika, programowanie wszystkich sterowników etc.

Przy konwersji easytronic-manual również. Mniej roboty bo sprzęgło zostaje i kilka głupot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość PietrekFZ

Ponownie witam.

Pojawił się dzisiaj nowy problem. Najpierw przy około 200 km/h czuć delikatne szrpnięcia, coś jak by skrzynia chciała zmieniać bieg. Dziś poczułem to przy 160-ciu jadąc pod stromą górkę. Co to może być?

Ludzie w necie piszą o sprzęgle C1. Ale podają inne objawy i przy zmianach 2-4 lub 4-5 chyba. A tu biegi 6, może 5. Mam wrażenie jak by skrzynia była zapowietrzona, delikatne przerwania na ułamek sekundy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia nie może być zapowietrzona.

Poszarpywanie najczęściej wynika z zabrudzenia/uszkodzenia elektrozaworów ciśnieniowych na płycie sterującej. Dobrze byłoby zgłosić się do jakiegoś specjalisty od automatów - niestety znam tylko http://www.autojozefow.com/pl

 

Może to być błahostka a może trzeba będzie rozgrzebać skrzynię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PietrekFZ

Dzwoniłem już do Pana opisywanego i chwalonego w internecie z Zielonaj Góry. Powidział to samo, plus dodał że może by od razu wymienić sprzęgło C1. Zobaczymy, dam znać jak zrobimy. Umówiłem się na poniedziałek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie daj się wkręcić w jakąś używaną płytę z gwarancją. Jako tak nie zużywa się płyta, tylko elektrozawory. Da się kupić nowe za rozsądne pieniądze, tylko wykonawca robiący skrzynię musi wiedzieć, co robi. Tu cały komplet:

http://midparts.com.pl/pl/p/TF80SC-AF40-Komplet-oryginalnych-elektrozaworow-Opel-vectra-1.9-CDTI/2661

Pojedyncze sztuki też spokojnie się dokupi, ok. 450zł/sztuka.

 

Nie jestem jakimś guru od automatów, ale według mnie wymiana C1 nie ma sensu. Gdyby z nim było coś nie tak, to na każdym biegu musiałoby poszarpywać, a tu na biegu bezpośrednim ma to miejsce - tak wywnioskowałem z wypowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość PietrekFZ

Byłem, pan z dużą wiedzą i rozeznaniem. Pogadaliśmy chwilę i fru.. na jazdę próbną. Okazało się że problem jest w silniku. Poszarpuje przy wyższych obrotach i skrzynia nie może zapiąć biegu.

Przy okazji dowiedziałem się że olej w skrzyni ten typ, najlepiej zmieniać co 50 000km i robić to bez maszyny dynamicznej.

A co do sprzęgła, to fakt. Przecięż czuć spalone w oleju. Pan Krzysiek na mnie zrobił bardzo dobre wrażenie..

 

I tu mam kolejne pytanie, gdzie to auto ma filtr paliwa?? Meriva 1,7 CDTI 2011r automat. Gdzieś przy pompie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności