Skocz do zawartości

Nie gaśnie silnik po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka


Gość jacek29neo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacek29neo

Witam. Posiadam Opla Astre II 1999rok, silnik benzyna z gazem 1.6 8 zaworowy. Ostatnio przy wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka z stacyjki silnik nadal chodzi i nie chce zgasnąć nawet przy blokadzie kierownicy, świecą się kontrolki oleju, ładowania i check. działają szyby elektryczne, wycieraczki ale dmuchawa nie działa. Żeby zgasić silnik muszę go stłumić na piątym biegu, gdy zgaśnie silnik, kontrolki nadal świecą przy wyłączonym zapłonie i braku kluczyka w stacyjce. Jest dziwny dźwięk tak jakby z pompy który po kilku sekundach zanika. Odpalam i gdy znów chce go wyłączyć jest to samo. po jakimś czasie to zanika. Silnik wraca do normy normalnie odpala i gaśnie. Jest czasami także tak że kontrolka od grzania tylnej szyby cały czas świeci i nie da się jej wyłączyć słychać przekaźnik ale szyby nie grzeje, zaznaczam także że od jakiegoś czasu nie działa tylna wycieraczka ale przekaźnik działa..... Raz także było po czymś taki że auto nie chciało odpalić, nie kręcił rozrusznik ale kontrolki nie przygasały w czasie przekręcaniu kluczyka w celu odpalenia. Jaki powód tego ? zwarcie w kablach ? komputer pada ? miałem dwa razy taką akcje w ciągu czterech dni, jak to zanika auto normalnie odpala i gaśnie po kilkanaście razy w ciągu dnia. Proszę o poradę . Pozdrawiam

Edytowane przez jacek29neo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek0052

W stacyjce jest specjalna kostka ,do której dochodzą przewody od rozrusznika itd koszt lilkunastu zł . Musisz rozmontować obudowę kolumny. Jest ona na przedłużeniu kluczyka, łatwo ją zobaczysz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Witek1952

Niekoniecznie kostka. Jak po odłączeniu stacyjki problem jest nadal to gdzieś usmażyła się instalacja i kabel od zapłonu łączy się s prądowym. Jeżeli to się dzieje na włączonych światłach to sprawdź kable od klapy bagażnika. Mogą być przetarte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość johnykij

Witam

Mam podobny problem, tylko ze w astrze g 1.7 dti - po wyjeciu kluczyka kontrolki nadal swieca, ale ostatnio zauwazylem, ze gasna po wcisnieciu hamulca (jak puszcze hamulec zapalaja sie znowu). Czasem tez nie gasnie silnik po wyjeciu kluczyka - dusilem go wtedy na biegu, ale przypadkiem odkrylem, ze gasnie jak wcisne hamulec. Metoda gaz hamulec odczytalem dwa bledy 1614 (czyli z tego co sprawdzilem komunikacja kluczyka z immo) i 0571 (nieprawidlowy obieg systemu pradowego hamulcow czy cos takiego). Ma ktos jakis pomysl o co chodzi? Komp wariuje, czy moze jakies zwarcie a moze jeszcze cos innego? Bede wdzieczny za wszystkie sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka stacyjki do sprawdzenia.

Ostatnio miałem tak w fordzie że tez pracował po przekreceniu kluczyka, po nacisnieciu hamulca zgasł, okazało sie zwarcie w tylnej lampie. Jakim cudem takie zachowanie nie rozumiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johnykij

U znajomego w astrze g było jakieś zwarcie w gnieździe do przyczepy i też auta nie mógł zgasić.

dzieki koledzy sprawdze, zwlaszcza to gniazdo od przyczepy, bo jakis czas temu ulamala sie mi pokrywa do jakiego zamykania i woda zywcem po nim chlapie, wiem moje niedbalstwo, ale mam trojke malych dzieci (w tym dwoch blizniakow) i naprawde nie mam na nic czasu, nawet na spanie;) jak sie wyjasni sprawa z asterixem, to dam znac, moze ktos tez skorzysta, pozdrawiam i dzieki za szybka odpowiedz

Aha kostka podmieniana na nowa (febi) i bylo to samo

Edytowane przez johnykij

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje nieszczęście wczorajszego dnia miałem ten sam problem w samochodzie Opel Astra G2 1.6 16V

Musiałem zgasić samochód na wyższym biegu, a następnie odłączyć akumulator by wyłączyły się wszystkie kontrolki.
Zauważyłem dodatkowo, że ciągłe świeci mi się przycisk od podgrzewania tylnej szyby i lusterek (nie da się go wyłączyć) oraz, że osłonka wraz z kablami w środku pomiędzy autem a klapą bagażnika jest stosunkowo ciepła.
Nie działa górny pasek LED od światła hamowania & są problemy z zamkiem w bagażniku w zależności od tego pod jakim kątem jest otworzona klapa.

Dzisiaj wieczorem rozbiorę te kable i zobaczę czy faktycznie jest tam jakieś `zwarcie`.

Jeżeli sam rozwiążesz problem, daj tu znać proszę, dziwne rzeczy się dzieją :)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności