Skocz do zawartości

Lekko rozgrzany silnik nie odpala


Gość Kondziks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem w swojej astrze. Problem objawia się tym iż lekko rozgrzany silnik nie odpala na benzynie, natomiast na gazie odpala po chwili krecenia. Wystarczy że odpale całkiem zimny silnik( pali bez problemu) i zgasze go np. po 5-7 min i wtedy nie ma szans żeby odpalił na benzynie( rozrusznik kreci jak szalony ale nic nie łapie). Dodam jeszcze że całkiem rozgrzany silnik pali bez problemu na benzynie oraz na gazie. Uprzedze od razu iz samochód nie ma immo oraz nie pokazuje błędów. Niedawno wymieniana cewka zapłonowa ponieważ padła, przy okazji świece oraz kable. Acha czujnik temp silnika tez wymieniałem jakis czas temu bo silnik nie równo pracował na benzynie. Silnik 1.6 8V X16SZ, instalacja gazowa Stag L plus. Dziękuje za każdą radę. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Z18xerOwner

Skoro ma to związek z temperaturą to ja bym stawiał na walnięty przekaźnik czy coś w instalacji gazu. Bo może sterownik od gazu nie puszcza prądu na pompę paliwa i po prostu nie zapala bo nie ma na czym skoro pompa wachy nie pompuje. Zrób taki test że odpalasz na gazie i od razu przełącz na bene. Czy się da przełączyć. Pewnie coś szwankuje z przełączaniem gaz-benzyna.

Acha... I można posłuchać czy podczas tego nieudanego odpalania słychać pompe paliwa pod tylnym siedzeniem gdzie jest zbiornik paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie te możliwości mogę wykluczyć ponieważ pompa paliwa została przerobiona przeze mnie w taki sposób że ma osobny włącznik( tak aby w czasie jazdy na gazie nie pracowała). Dziwne jest to że problem występuje tylko na benzynie, na gazie mogę odpalić samochód( oczywiście jeśli jest dodatnia temperatura na zewnątrz). Jeszcze jedno nie odpala także po przełączeniu układu tylko i wyłącznie na benzynę więc gaz raczej bym tu wykluczył, aczkolwiek nigdy nie wiadomo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłączyłem ponieważ rok temu pompa mi się spaliła, wsadziłem drugą i chciałem tego uniknąć, wiem że niektórzy straszą tym iż wtrysk zaschnie ale auto zawsze odpalane jest na benzynie, chodzi chwile i dopiero pozniej przełaczam na gaz. Jeśli chodzi o przekaźnik to działa( tzn jest na swoim miejscu ale pompka i tak ma inna instalację zrobioną), poza tym on jest wewnątrz auta wiec w jaki sposób temp silnika by na niego wpływała?


A co myślicie o czujniku położenia wału? Mam go wykluczyć skoro na gazie odpala?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Z18xerOwner

To ze ty odlaczyłeś to ok ale instalacja jakoś tym steruje czy wtryskiem czy czymś by naraz nie leciała wacha i gaz do cylindra. A skoro to zależy od temp i instalacja przelacza na gaz w jakiejś temp to może ona właśnie zle to przełącza. Ja bym szukał w instalacji gazu przyczyny. Nie wiem czy można wyciągnąć jakis bezpiecznik z tej instalacji by ona nic nie robiła - by działało tak jakby jej wcale nie było? I wtedy nikt się okazało czy ojca coś nie bruzdzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest sekwencja, sam decyduje o momencie przełączenia na gaz. Pisałem wyżej że po wyłączeniu całej instalacji gazu nadal nie chce odpalić na benzynie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności