Skocz do zawartości

Po odpaleniu silnik nie równo pracuje i śmierdzi benzyną..


Gość Olo.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuję pomocy tak jak w temacie.Silnik nie równo pracuje i śmierdzi benzyną dzieje się tak tylko na zimnym silniku po minucie może dwóch wszystko wraca do normy.Jest to stara Corsa B z roku 1995.Gdzie można szukać przyczyny.Dodam,że sprawdzałęm świece,kable,kopułka jest troche wypalona,ale wyczyściłem papierem ściernym.Niestety nic to nie pomogło.Po świetach wymienie ją na nową + palec,ale wydaje mi się,że to nie jest przyczyną nierównej pracy na zimnym silniku,chodzi tak jak by nie na wszystkie cylindry i pluje z tłumika.Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł proszę o pomoc.Z góry dziękuje pozdrawiam i Życzę Wesołych Świąt...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szybką odpowiedź problem w tym że jestem w DE,a nie bedę dawał zarobić niemcowi...może i bym dał jak by miał to w normalnej cenie :) ale będe niebawem w PL to kupie kopułkę i palec.Świece są ok bo były jakiś czas temu wymieniane..Ale myślałem też czy przyczyną nie jest silniczek krokowy lub też sonda lambda.Jak sądzisz Gawlak lub też ktoś inny z forumowiczów się wypowie.Wiem,że priorytetem jest wymiana tej kopułki,ale jeżeli to nie pomoże to gdzie szukać dalej i co możeteż być przyczyną nierównej pracy silnika na ssaniu?? Pozdrawiam..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne,że sam wymienie chodziło mi o to,że w sklepach motoryzacyjnych części tutaj są o wiele droższe niż u nas za głupią żarówkę która u nas kosztuje 10zł. tu krzyczą 10 euro.Więcej się zarabia więcej się wydaje i kółko się zamyka.Ale za dwa tygodnie jade do PL więc nie ma sensu przepłacać.Lepiej dać zarobić rodkowi :) Jak wymienię to dam znać jakie rezultaty.Pozdrawiam dziękuję za odpowiedź i Wesołych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory kolego ale smiech mnie ogarnia

mieszkalem dlugli czas poza granicami PL

i z tego co wiem ceny czesci sa takie same

a czesto nizsze niz w PL

a w porownaniu do zarobkow to juz wogole smiech na sali

chcesz jechac niesprawnym autem ??

powodzenia zycze

obys na swieta bez problemow dojechal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojechał bym nie sprawnym autem do PL :rotfl: ja mam Astre II 1.7DTI . Corsa jest od mojej mamy,która robi niecałe 1000km.miesięcznie,po mieście więc jak będę jechał to przy okazji kupię koułkę,palec,olej,filtry i pare rzeczy które za 2000km.będę musiał jej wymienić.A na tych paru produktach kilka jurków zostanie na skrzynkę piwa :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności