Skocz do zawartości

Opel corsa B nie odpala na benzynie teraz już i na gazie


Gość blachowski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Z18xerOwner

Przy włączaniu zapłonu przekaźnik włącza pompę paliwa na ok 2 sek. Proponuje poprosić o pomoc i niech ktos przyłoży ucho do kanapy po prawej stronie i słucha czy pompa pompuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blachowski

Wyjąłem pompę przeczyściłem ten sitko które jest tam pod pompą , ale problem mam teraz z założeniem go :/ Mało tego patrze jeden przewód jest lekko przetarty , założyłem z powrotem pompę (bez tego sitka) i odpalił. Więc albo pompa umiera, że raz działa raz nie albo winą jest ten przewód przetarty , możliwe że pompa umiera że raz chce pompować a raz nie czy to raczej wina bedzie po stronie tego przewodu od kabli , że nie zawsze chce łączyć ?

Edytowane przez blachowski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw nowy kabel, a jak sam zauwazyles pompa umiera - jak juz masz to wszystko na wierzchu, to wymien wklad na nowy. Jest takie stare powiedzenie:

 

"Czego nie zrobisz w garazu, to zrobisz na ulicy"

 

ps. nawet jak zamowisz nowy wklad (sama pompe) to pilnuj starego sitka. Bywa,ze pompa pasuje, ale sitko jest zupelnie inne.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Z18xerOwner

Ja kiedyś miałem taki przypadek, że kręciło ale nie paliło. Po wyjęciu pompy i podłączeniu pod aku zadziałała. Po złożeniu działa już ze 3 lata. Musiała się pinda zaciać w pozycji że nie mogła ruszyć. Warto utrzymać wysoki poziom paliwa w zbiorniku bo gdy tankujemy ciągle za 50 zl to ona może wystawać ponad paliwo. A paliwo ja smaruje więc lepiej by była zanurzona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo. Mam pewien problem z Oplem Corsa 1.2 8v 1997r

Instalacja gazowa STAG 50 niby przełancza się na gaz ale dalej chodzi na PB pomocy już nie mam z nim sił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muminek1177

Witam, u mnie STAG 100, miałem podobny problem, centralka pokazywała pusty zbiornik gazu, na stacji cpn gość dotankował mi za 4 zeta i stwierdził że pełno!!! i co bym nie robił to jeździłem na benzynie, pomogła wymiana sterownika gazu, z tym że za sterownik zapłaciłem wówczas 150 zł a za wymianę 100 za kilka minut roboty, obudowa sterownika była pęknięta i zaśniedział sterownik, gazownik poświrował z centralką i tym w jaki sposób jestem informowany o rezerwie i tyle było jego roboty, gdybym wtedy wiedział że to takie proste zrobiłbym to sam, a gazownik stary sterownik schował do szafki? ciekawie po co? STAG 50 można kupić używany za niecie 50zł na pewnym portalu którego chyba nie mogę reklamować :-) no tak to wyglądało ale nie namawiam do niczego, nie chciałbym przypadkiem źle podpowiedzieć :-) a filtr gazu kiedy był wymieniany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość blachowski

Witam bardzo. Mam pewien problem z Oplem Corsa 1.2 8v 1997r

Instalacja gazowa STAG 50 niby przełancza się na gaz ale dalej chodzi na PB pomocy już nie mam z nim sił

 

 

Sprawdź bezpieczniki (pod kierownicą i powinieneś mieć w pod maską jeden bezpiecznik) jak są całe to zobacz przełącznik czy jest sprawny (ten którym przełączasz PB na gaz)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności