Skocz do zawartości

Meriva stukanie w zawieszeniu / przekładni / kolumnie kierowniczej


Rekomendowane odpowiedzi

Gość SOLTYS85

Witam. Powiem Wam że jeszcze chwila i osiwieje. Przeczytałem wszystkie posty z tematem stuka tu i tam i jestem głupi. Wymienione gumy na wachaczu gumy stabilizatora stabilizatory tzn łączniki. Poduszka silnika pod skrzynią i chyba zmienię mechanika ( choć jest w rankingu najlepszy mechanik) gdyż po regeneracji magla dalej s t u k a. Stuki przy bardzo wolnej prędkości i co najlepsze nie zawsze. Przypomina łudząco stuk wywalonej gumy na wahaczu lub stuki z łącznika stabilizatora. Szczególnie gdy jest cieplej. U tego super mechanika wymieniałem też klocki i tarcze bo piszczały i biło po kierownicy. Efekt mam taki ...wywaliłem 2kanty a dalej stuka oraz piszczy klocek przy hamowaniu( tarcze i klocki Boscha) piszczy tylko strona kierowcy. Co do stuków to jadąc po bruku słyszę też takie stukanie jak by klocka o tarczę.Na szarpakach i podnośniku u mechanika nic nie znajdują i patrzą na mnie jak na gościa z psychiatryka.Co radzicie ... bo jak już żona wczoraj wróciła ze sklepu i mówi mi że coś jej chyba stukało w tym kole w korku to musi stukać naprawdę a ja nie mam omamów:) Mam prawie nowe zawieszenie i krew mnie zalewa a mega irytuje mnie ktoś kto wymienia wszystko jak leci aż do skutku ...po to by na końcu stwierdzić że winowajcą jest jakaś guma za grosze...Pls o wsparcie

Przepraszam za ewentualne.orty ale nowa klawiatura nie współpracuje:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś było na forum . Znajdź temat o smarowaniu EPS-u . Stuka na łączeniu silnika wspomagania z kolumną kierownicy , może trzeba dokręcić przy krzyżaku .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SOLTYS85

Gdzieś było na forum . Znajdź temat o smarowaniu EPS-u . Stuka na łączeniu silnika wspomagania z kolumną kierownicy , może trzeba dokręcić przy krzyżaku .

Tak by się niosło? Stuk jest słyszalny gdzieś z komory silnika/okolicy zawieszenia Eps to wnętrze auta...Czytałem o eps - przesmarować nie zaszkodzi choć wątpię. Dam znać.

Edytowane przez SOLTYS85

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość SOLTYS85

Jutro jadę do mechanika tzn w poniedziałek na reklamację...nie wiem jak się że mną dogada. Najlepszy mechanik w mieście kasuje za sam tytuł chyba. Zostawiłem u gościa prawie 2 kafle a wiecie co stuka ? Guma wahacza od strony kierowcy. Zapłaciłem za wymianę tej gumy za pierwszym razem. Wiecie ile taka guma kosztuje ... nie muszę pisać. Jestem naprawdę wk.....y. Co ważne ....guma nie stuka na podnośniku ...nie stuka na kanale u diagnosty po podniesieniu auta za ramę. A na kanale u Pana Leszka(Pan starej szkoły) luz w rękach. Jak wiecie wymieniłem prawie całe zawieszenie z przodu łącznie z regeneracją dobrego magla...no krew zalewa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie na takich usterkach już nie jeden mechanik się przejechał.

Cóż reklamacja może odniesie jakiś skutek.Próbuj.

Ale może się okazać że coś jeszcze jest luźne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SOLTYS85

To będzie to raczej...dam znaka luz ewidentny i to ten rodzaj stuku dokładnie.

Mało tego zlikwidowałem pisk zacisku...wystarczyło go porządnie wyczyścić. Dobry mechanik to dziś rzadkość. Gościu twierdził że tak ma być jak się nagrzeje. Jak człowiek sam nie zrobi lub nie patrzy na ręce to tak jest. Nigdy nie zostawiałem auta u mechanika ... tu zaufałem i się przejechałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bloga cisza....mechanik się poddał i pomogla dopiero wymiana całego wahacza. Tak czy siak jestem 1600 zł w plecy minimum ...mam całe nowe zawieszenie i w końcu bloga ciszę. Plus taki że naprawy reklamacyjne bez dodatkowych kosztów. Czytając wcześniej wszystkie posty na tym forum w pewnym momencie idzie zglupieć. Nazwał bym to legendą o stukach mery. Finalnie auto jak kazde inne ... trzeba tylko trafić na porządnego mechanika który zna się na rzeczy . Inaczej tak jak u mnie wymiana czesci do skutku na koszt klienta. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności