Skocz do zawartości

Meriva stukanie w zawieszeniu / przekładni / kolumnie kierowniczej


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem własnie ten łącznik przy EPS (za pedałami sprzegła i hamulca) . Faktycznie na tym krzyżaku mam wyczuwalny (raczej mały) luz. Przy szybkich i krótkich ruchach kierownicą słyszalne jest stukanie. Być może to własnie przyczyna tego stukania na dziurach .

Mam pytanie do Was. Czy pisząc o smarowaniu EPS to mowa o tym własnie krzyzaku-przegubie za pedałami . Czekam na podpowiedzi.

W serwisie ten krzyżak z drążkiem to koszt ok.500zł- dużo :) , czy są zamienniki? :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O smarowaniu EPS było już wielokrotnie pisane. Była zamieszczona dokładan instrukcja serwisowa smarowania EPS-a.

 

Piszesz o krzyżaku a to co innego. Sprawdź czy nie poluzowały się śruby na nim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o krzyżaku a to co innego. Sprawdź czy nie poluzowały się śruby na nim.

 

Śruby tzn. jedna przy krzyżaku a druga do góry pod kierownica, tak?

przy krzyżaku jest dokręcona , ale na samym krzyzaku przy ruchach kierownicą wyczuwam luz. do tej górnej aby dojść to chyba trzeba rozebrać plastiki. czy sie mylę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się z krzyżakiem więc Ci dokładnie nie powiem. Na forum była kiedyś wzmianka że lubią się na krzyżaku śruby poluzować i trzeba sprawdzić.

 

U mnie za stuki odpowiadał silnik EPS - przesmarowałem i jest spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dalem sie przejechac takiemu jednemu mechanikowi i powiedzial ze to stuka sworzen w wahaczu,ale ja dalej obstawiam na gorna czesc amortyzatora,najprawdopodobniej lozysko gorne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dalem sie przejechac takiemu jednemu mechanikowi i powiedzial ze to stuka sworzen w wahaczu,ale ja dalej obstawiam na gorna czesc amortyzatora,najprawdopodobniej lozysko gorne.

Łożysko w mocowaniu amortyzatora najpierw będzie skrzypieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasa1979.

 

moje stukanie wg opisu jest jak u Ciebie i tez bym sie upierał (sugerując sie odgłosem stukania) ,ze to może byc amor.

ale

u mnie na postoju przy krótkich ruchach kierownicą jest tez delikatne stukanie i w czasie krctkich ruchów kierownica dotykając krzyżaka wyczuwam na nim luz. ten krzyzak na tych elementach ciernych ma chyba jakies plastikowe tulejki i ten dźwiek stukania jest taki przytłumiony - gumowy.

W kazdym razie bede wymieniał krzyzak. zaryzykuje w uzywke -100zl bo w serwisie ponad 500zł wołają. jak wymienie to dam znac.

 

a czy może jest ktoś na forum kto sam wymieniał ten krzyżak , szukałem na forum i nic nie znalazłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysgier

 

Ja bym nadal sie upieral ze to jest stuk w okolicach amortyzatora lub sworznia wahacza,poniwaz jest to stuk odczuwalny na nierownosciach,koleinach i delikatnych wybojach,nie wiem jak to bardziej opisac,jest to stuk przenoszony lekkim ruchem amora,czyli male nierownosci lub kostka na drodze,to wtedy to slychac,a czy to moze byc krzyzak,chyba raczej nie,ruszajac kierownica na postoju na wylaczonym silniku,moze jakies minimalne stuki slysze ruszajac kierownica w prawo i w lewo krotkimi ruchami,ale przy zapalonym silniku ruszajac kierownica zadnych stukow nie slysze.Na moje ucho byc mozliwe ze kupilem jakis wadliwy moze lacznik stabilizatora,i on wlasnie stuka,nadal mnie to denerwuje.Jak ktos wie cos wiecej na ten temat niech pisze a napewno nam pomoze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasa1979

twój opis sie zgadza z moimi stukami- najbardziej słychac przy wolnej jeździe 10-20km/h na delikatnych dziurach. W przyszłym tygodniu bede miał ten krzyzak i wymieniam, to sie okaże. Byc może oprócz tego krzyzaka cos jeszcze jest powodem. Skoro jednak jest na nim luz to od niego zaczne. Szukam tylko wskazówek jak go wymienic. znalazłes może gdzieś opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności