Skocz do zawartości

Opel Corsa C 1.2 2003 płyn chłodniczy


Gość Samaya

Rekomendowane odpowiedzi

Temperatura silnika - około 80-90 stopni przy dłuższej jeździe. A co do ostatniego postu - to nie zdjęcie mojego korka tylko z neta wzięte. U mnie jest go malutko. Jakby wziąć to na łyżeczkę do herbaty to może by z połowę zapełniło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli temp prawidłowa,powinna byc taka po okolo 10km jazdy.Ja jak pisałem wczesniej nic bym nie robił(poza sprawdzeniem ewentualnego wycieku),kontrolował jedynie stan płynu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź gdzieś na diagnostykę uszczelki pod głowicą albo sam to zrób , kupując odpowiedni zestaw i będziesz wiedział na czym stoisz . Biały dym w zimie niewiele Ci powie , bo jak juz wspomniałeś każde auto w ten sposób się zachowuje na mrozie . Jeśli test upg nie wykaże jej uszkodzenia , tzn , że masz wyciek płynu chłodniczego .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

Zaczyna to wyglądać na przepalona uszczelkę pod głowicą, sprawdź czy nie masz któregoś z objawów:

1. Ubywa płynu z układu chłodzenia.

 

2. Silnik na biegu jałowym zaczyna "kulawo" pracować po pewnym czasie.

 

3. Za samochodem unosi się duża biała chmura, kiedy przyspieszam lub dodaję duzo gazu.

 

4. Przybywa oleju na bagnecie, olej ma "oczka".

 

5. W zbiorniku wyrównawczym pływają tłuste plamy oleju.

 

6. Ciśnienie w układzie chłodzenia, powodujące przedostawanie się bąbelków powietrza do zbiornika wyrównawczego, kiedy odkręcam korek - bąbelki cały czas wypływają i mają zapach spalin.

 

7. Wyrzucanie płynu z układu chłodzenia na otwartym zbiorniku wyrównawczym.

 

8. Stanowczo za wysoka temperatura silnika - przegrzewanie się silnika.

 

9. Twarde, napęczniałe (spuchnięte) węże wodne układu chłodzenia.

 

10. Brak kompresji na którymś cylindrze/ach.

 

11. Spaliny mają słodkawy zapach płynu chłodzącego.

 

12. Trudności w uruchomieniu silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

marcel_kk, z tych objawów to tylko zanik płynu chłodniczego. Co do zapachu spalin w zbiorniku i pluciu - jutro sprawdzę, ale wydaje mi się że nie ma czegoś takiego, a oleju mi ubyło, a nie przybyło ;| byłem u kumpla mechanika to powiedział, że jak na razie mam tylko kontrolować poziom płynu i nie przejmować się za bardzo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u kumpla mechanika to powiedział, że jak na razie mam tylko kontrolować poziom płynu i nie przejmować się za bardzo.

Przecież napisałem to samo :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kontrolowałem ciągle poziom płynu i ubywał w dość małych ilościach. Raz sprawdziłem płyn i był mniej więcej w normie, po przejechaniu 50km w zbiorniku wyrównawczym płynu już w ogóle nie było. Przyczyną okazała się padnięta pompa wody. Koszt nowej 255zł + 120zł robocizna. To tak dla informacji jakby ktoś miał podobny problem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, mam Corsę C w gazie i wycieki z układu chłodzenia których nie mogę zlokalizować.
Niedawno przy wymianie reduktora i listwy wtryskowej udało się uszczelnić układ chłodzenia bo był tam jeden wyciek i myślałem ze historia się zakończy. Niestety płyn znika jeszcze szybciej, sprawdziłem testerem chemicznym że to nie uszczelka pod głowicą. Obserwowanie auta na podjeździe przez 30 minut też nie dało odpowiedzi. od kilku miesięcy jeżdżę na wodzie destylowanej bo chyba bym zbankrutował, auto było u mechanika ale też nie znalazł wycieku. Inny mechanik mówił ze jest możliwość że idzie w układ wydechowy i dlatego nie widać, jeszcze inny mechanik to zdementował. Czy można czymś zabarwić płyn zęby zobaczyć gdzie to ucieka i nie nie rozwalić przy tym układu chłodzenia ?

Zbliża się zima, i mrozy więc pora się za to zabrać.

 

 

A ja powiem tak że kolega nie stosuje się do regulaminu.

O tym problemie jest dużo tematów.Wystarczy ich poszukać i dołączyć się do któregoś z nich.

Tym razem przenoszę ale następny będzie zamknięty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności