Skocz do zawartości

Astra H GTC - dziwny dzwięk


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem posiadaczem Opla Astry H (Silnik: 1.9CdTi 88Kw/120Km) w wersji GTC z końcówki roku 2005. Autko ma przejechane prawie 190tys km. Samochód posiadam od około dwóch miesięcy i problem, który zaraz opisze jest już od początku. W pierwszych dniach po zakupie po prostu tego nie słyszałem ale pewnego dnia wyłączyłem radio i zacząłem nasłuchiwać dzwięku silnika jednak wraz z nim słysze jeszcze inny dość dziwny dźwięk. Ciężko nazwać/opisać owy odgłos dlatego załączam film. Dodam, że dzwięk narastra wraz ze wzrostem prędkości (ponad 100km/h jest już na prawde słyszalny) i nie ma znaczenia jakie są obroty czy bieg. Również jeśli sie go wysprzęgli to odgłos sie nie zmienia dlatego podejrzewam wszelkie elementy mocowania koła, być może łożysko? Cięzko stwierdzic skąd na prawde wydobywa się odgłos dlatego tak mnie to irytuje i zdaje się na waszą pomoc za którą z góry dziękuje.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Piasta a dokładniej łożysko. Zazwyczaj dźwięk zmienia swoje natężenie jak zmieniasz kierunek jazdy (na zakrętach). Nagranie zaszumione więc nie wykluczam zjechanych (poząbkowanych) opon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje z przodu a tam mam założone lepsze opony niż na tyle więc tę diagonozę można skreślić. Co do łożyska, byłem w ten czas podnieść auto. Pokręciłem kołami ale tego dzwięku nie usłyszałem - podczas jazdy jest on słyszalny dopiero po przekorczeniu mniej więcej 50-60km/h więc pewnie stąd było głucho. Wciąż jest taka możliwość, że to któraś z piast?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Tak. Ale po czym określasz stan opon? Są nowe? Łożysko zazwyczaj w pierwszej fazie hałasuje jak się nagrzeje i pod obciążeniem. Jak masz jakiś znajomy warsztat to podnieś auto i rozpędź w powietrzu koła może coś usłyszysz. Może to wewnętrzna piasta? Trudno zgadywać :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe niestety nie są ale zakładam, że jeśli z tylu jest cisza a mam tam założone gorsze opony (gorszy bieżnik) niż z przodu gdzie problem występuje to te opcje odrzucam tym bardziej, że wszystkie 4 opony są tej samej produkcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość przemekb22

Witam,

 

czy autor tematu rozwiązał swój problem? U mnie jest bardzo podobnie. Dźwięk narasta wraz z prędkością niezależnie czy jadę na biegu czy na luzie. Jego charakter i intensywność zależna jest wyłącznie od prędkości. Martwię się o łożyska skrzyni biegów, bo one też mogą huczeć. U mnie jednak skrzynia działa poprawnie i na żaden bieg nie zmienia charakterystyki w/w huczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie również nie ma znaczenia na jakim biegu jadę no i co do działania samej skrzyni biegów również nie mam zastrzeżeń. W tym tygodniu planuje zmienić opony chociaż wątpie by to one wydawały tak "dziwne" dźwięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Byłem z problem w ASO Opla i tam po jeździe próbnej postawili szybko diagnoze: poząbkowane opony. Szkoda tylko, że na drugi dzień założyłem inne felgi oraz opony a dzwięk jak był tak jest. Już chyba straciłem nadzieje na znalezienie przyczyny i postanowiłem nic z tym nie robić. Chyba, że ktoś podsunie nowy trop ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności