Skocz do zawartości

EPS - kalibracja + kod radia za jednym razem ?


Gość marcinmotors

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinmotors

Witajcie ponownie.

Po wymianie opon na zimowe zauważyłem pewną nieprawidłowość jaką jest ściąganie auta na lewo. Początkowo przypisywałem problem niewłaściwemu ciśnieniu w ogumieniu, krzywym oponom, błędowi montażu etc, ale wyczytałem że za tym najprawdopodobniej stoi czujnik kąta skrętu. Teoretycznie wiem jak wygląda jego "mechaniczne" programowanie od prawa do lewa, ale brakuje mi potwierdzenia czy przed tym zabiegiem trzeba zrzucić klemę by wykasować jego pamięć, czy też odbywa się to przy każdorazowym przekręceniu zapłonu? Problemem przy ew. konieczności odpięcia akumulatora będzie kodowanie radia do którego nie mam kodu (obecnie działa, wszystko jest OK - czy jest jakaś manualna możliwość podejrzenia obecnego kodu bez wpinania się pod auto, np przytrzymując dłużej jakiś klawisz na radiu ?).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinmotors

Błąd :shy: w temacie zrobiłem odnośnie tego wspomagania elektrycznego przekręcając kolejność literek.

Radio mam fabryczne cdr2005 vdo czy jakoś tak i po włączeniu pojawia się na chwilę napis code. Na dniach zamierzam wyciągnąć radio i sprawdzić jego nr oraz to kto jest jego producentem by ew. wiedzieć jaka jest szansa na wygenerowanie kodu. Co do interfejsu z kablem etc to nie posiadam nic takiego (polecacie jakieś zestawy kabel+oprogramowanie?) i będę zdany na metodę z pełnym skrętem ale to da się zrobić po odpięciu klemy z akumulatora co generalnie spowoduje że będę musiał wklepać kod do radia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne kombinacje z kelmami nie pomogą. Zreszta po zmianie kol nie ma prawa sie cos dziac z ESP i czujnikiem skretu w ukladzie kierowniczym. OPComem sie ustawia pozycje srodkową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinmotors ja miałem podobny przypadek z kołami.Przed zimą byłem wyważyć sobie koła bo mam zimówki i letnie na osobnych felgach.Nie było kolejek do wulkanizatora wyważyli mi je myślałem że bez pośpiechu będzie dobrze.Po kilku tygodniach założyłem je i autem ściągało i podczas jazdy od 120 km/h lekka trzęsawka kierownicy.Pojechałem do innego wulkanizatora.On stwierdził że koła są niewyważone.Po ponownym wyważeniu wszystko wróciło do normy.Może i ty spróbuj jeszcze raz wyważyć ale u innego fachowca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinmotors

żadne kombinacje z kelmami nie pomogą. Zreszta po zmianie kol nie ma prawa sie cos dziac z ESP i czujnikiem skretu w ukladzie kierowniczym. OPComem sie ustawia pozycje srodkową.

 

No to jak z tym jest? Dostałem na święta Bożego Narodzenia książkę Sam Naprawiam Opel Meriva/Corsa z 2014 roku i tam wyczulają że po każdym odpięciu aku trzeba to kalibrować (kręcąc kierownicą od prawa do lewa). Co do sugestii Adama1954 to niestety na letnich też tak było ale ten objaw się pogłębił na zimowych.

Polecicie mi jakiś konkretny kabel i program którym można konkretne rzeczy zdziałać w tym samochodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam piszesz po każdym odpięciu aku.

Skoro nie odpinałeś to nie ma potrzeby kalibrować.

Jak miałeś na letnich i na zimowych najpierw zacznij od sprawdzenia zawieszenia i ustawienia zbieżności .

Ja miałem na letnich ok na zimowych ściągało. Przełożyłem koła tył na przód. Dalej to samo.

Pojechałem na diagnostykę. Na szarpakach nie pokazało luzów. Facet zasugerował ustawienie zbieżności wiec się zgodziłem.

Ustawił i jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności