Skocz do zawartości

Astra H teleskop bagażnika montaż


Gość Sebex

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

W ostatnich dniach zamykając klapę bagażnika nagle usłyszałem trzask, a po ponownym otworzeniu bagażnika zobaczyłem, że prawy teleskopowy siłownik się urwał i nawet wykrzywił. Kupiłem dwie sztuki nowych i chcę je zamontować. Pojawił się jednak problem: urwany haczyk do którego siłownik ten się montuje. Jest to taka wystająca gałeczka jakby do której dociska się siłownik. Sęk w tym, że gałkę razem z podkładką mam, ale montowana od środka nakrętka wpadła Bóg jeden wie gdzieś w otmęt karoserii. Muszę jakość dostac się do karoserii od środka, żeby zamontowac nową podkładkę i wkręcić gałkę na siłownik. Pytanie: jak to zrobić? Wydaje mi się, że wymontować będę musiał osłonę, która zakrywa również tylny prawy pas bezpieczeństwa. Nie mam jednak pojęcia jak to zrobić. Montował ktoś już kiedyś tam coś? Pomożecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zajrzyj do "sam naprawiam AH" .. Na 100% jest opisany montaż siłowników.. A skoro ci spierdzieliła nakrętka, to za kilkanascie pln możesz sobie kupić teleskopowy "wyciągacz" z magnesem.. może dasz radę wyjąć..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za poradę z "Sam naprawiam" chętnie poczytam. Co do teleskopowego wyciągacza to nie mam nawet pomysłu gdzie taki mogłbym kupić, a nawet podciągnięcie nakrętki mogłoby mi nie pomóc. Tym bardziej, że w serwisie wycenili mi naprawę na "coś koło 50zł"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O alledrogo nawet nie myślę, poniewaz pochłoną mnie koszty dostawy. Sam wyciągnik kosztowałby mnie prawie tyle co naprawa w serwisie. Co do nakrętki to się nie zgodzę. Taka nakrętka jaką podałeś nie wypadłaby. Natomiast to co mi pozostało i co widze z drugiej strony jest zwykłą nakrętką. Spytałem o montaz tego w serwisie, powiedziano mi, że za naprawę wezmą między 50-100zł. Uważam, że jednak o własnych siłach w domu tego nie zmontuję sam, więc postaram się umówić na serwis i dam potem znać co i jak poszło. Dzięki za odzew! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po naprawie uchwytu. Okazało się, że całość naprawy w serwisie zajęła dwóch mechanikom całe zabójcze 20 min. Wymontowali siedzenie, całość bocznej obudowy aż po pokrywe słupka z tyłu i zamontowali nową podkładkę z dodatkiem kleju. Wyszło na to, że dobrze, iż nie bawiłem się z tym sam, ponieważ skasowano mnie na 30zł. Nakład czasu, jaki musiałbym na to sam poświęcić i środków do prób byłby moim zdaniem zdecydowanie większy. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i zainteresowanie! :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności