Skocz do zawartości

Duże spalanie - silnik 1.4


Gość PAW09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Jestem nowy i bardzo bym prosił o pomoc i wszelakie sugestie.

Od tygodnia posiadam autko Mery z 1.4 benzyna Z14XEP, kupiłem autko fajne chodź miała pare braków jak np brak czujnika zewnętrznego temp, i ogrzewania tylnej szyby(ale to się załatwia i zaraz będzie).

Moje pytanie dotyczy spalania. Silnik fajnie cicho pracuje ale jak widzę spalanie średnie 12l po mieście to zaczynam się bać. A czytałem ze do około 8 litrów innym biorą po mieście ale zależy oczywiście jak kto jeździ. Ale bez przesady żeby 12l . Silniki 1.6 nawet tyle nie biorą.

Najlepsze jest to że możne to przypadek możne nie (sami oceńcie) zauważyłem to o czasu niskiego poziomu paliwa jak zaświeciła się kontrolka. wyglądało to tak:

Kupiłem auto, zatankowałem 98 za 100zł i przejechałem około 320km do domu w ciężkich warunkach(deszcz, śnieg, potem oblodzenie miejscami na drodze). Około 160km to było autostradą. Komputer na piejscu pokazał spalanie 6,4l (czyli normalnie i fajnie).

Zaświeciła się kontrolka paliwa o niskim stanie to pojechałem zatankowałem za 30zł , skasowałem komputer na zero żeby sprawdzić na miejscu w mieście ile będzie palić i po trzech dniach jazdy na miejscu jakieś 52km pokazuje średnie spalanie 12l tak jak pisałem. Zużycie litrów pokazał chyba 6l albo niecałe 6l już nie pamiętam dokładnie. i dalj świeci niski poziom paliwa, zaczynam się bać czy to nie jakaś sonda albo centralka silnika sterująca dawkowaniem paliwa.

Dodam ze dziś podpinałem u elektryka pod komp w związku z tą szybą i czujnikiem temp. i nie polazło żadnych innych błędów.

Już sam nie wiem. jedyne co przychodzi mi do głowy żeby zatankować dużo paliwa żeby stan w baku się podniósł i możne mu się wtedy odmieni.

Ale z drugiej strony bez powodu nie pokazuje takiego spalania co chyba jest prawdą bo dosyć szybko to paliwo zniknęło. Doradźcie coś proszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie patrz na komputer pokladowy

tylko policz spalanie w tradycyjny sposob

czyli tankowanie do fula

jak wyjezdzisz to znowu do fula i liczysz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też będę musiał zrobić, tylko niestety nie w tym miesiącu bo brak takich funduszy żeby zalać pod korek. Nowe auto kupione,A stare jeszcze nie sprzedane. Ale dzięki za radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Mery przez ostatnie 15000 km ma spalanie średnie 8,7L prędkość średnia z tego dystansu to 27km/h, więc widać że 90% jazdy po mieście. Po ostatnim tankowaniu mam średnie spalanie ok 9,5, tylko miasto korki i zimno, więc wychodzi więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mogę zatankować do pełna żeby sprawdzić spalanie, ale dziś zalałem 20L paliwa i od razu zauważyłem różnice. Jak i we wskazaniach chwilowego zużycia i po kilku km w spalaniu średnim. Są to mniejsze wartości, dokładniej powiem jak pojeżdze. Ale wychodzi na to że przy niskim stanie paliwa, komputer głupieje trochę i głupoty pokazuje. Jak już zatankuje na ful i oblicze ile mi pali po mieście w tych śniegach dużych to dam znać żeby inni sobie porównali.

Moja Mery przez ostatnie 15000 km ma spalanie średnie 8,7L prędkość średnia z tego dystansu to 27km/h, więc widać że 90% jazdy po mieście. Po ostatnim tankowaniu mam średnie spalanie ok 9,5, tylko miasto korki i zimno, więc wychodzi więcej.

Ziunek A możesz mi powiedzieć jak Ci pali w lecie i jakie masz rozmiary opon. To już tak z ciekawości na przyszłość. Z góry wielkie dzięki :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania chwilowe ani średnie nie mają nic wspólnego z ilością zatankowanego paliwa tylko ze stylem i rodzajem jazdy.

Może to było ew. złej jakości paliwo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie opony mam za duże, zostały mi firmowe po Octavii, jak dobrze pamiętam to rozmiar 195/65 r15. 15tys zrobiłem przez ponad rok, więc są tam zawarte wszystkie pory roku i średnia z tego dystansu to jak podałem 8,7L. Zwróć uwagę że meriva z tym motorem waży prawie tyle co Octavia kombi z 1,9TDI :D też sie zastanawiałem czy da się ograniczyć apetyt, ale chyba po mieście trzeba przyjąc te 9 litrów.

 

Sprawdź:

Filtr powietrza, świece, wyczyść przepustnice, to najczęściej może powodować podwyższone spalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, filtr i świece sprawdzę, A co do przepystnicy to muszę ja najpierw zlokalizować i do niej dobrać :-).
Do wymiany mam też filtr paliwa bo zaczyna rdzewieć z jednej strony.
Co do masy to masz rację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo. Od dwóch tygodni mam średnie spalanie 10,5. wczesniej było to ok 8-8,5. styl jazdy ten sam. Jedyna rzecz która mnie uspokaja to taniejaca cena paliwa :-)

dodam że tez mam 1.4

Edytowane przez losiumen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności