Skocz do zawartości

zle dzialaja nawiewy Zafira Tourer


Gość Daro83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! kupiłem nowy samochód i mam problem z nawiewami, tzn chce sie poradzić czy tak ma być czy trzeba na serwis bo mnie to trochę wkurza.

 

Problem polega na tym że mam do wyboru 3 opcje, na szybe, na ludzi i na nogi, jesli jest tylko jedna opcja wcisnieta dziala ok, ale jesli np wcisnę na szybę i ludzi to na ludzi wogole nie dmucha a na szybę słabo, tak ze zaczyna szyba lekko parować,

 

inna rzecz że nawet jak na szybę tylko właczę to na boczne małe okienka nie dmucha, ani na szyby w przednich drzwiach prawie wogóle. jak włacze na ludzi to przód dmucha a nawiewy na tylne siedzenia tez prawie nie dmuchają

 

Proszę o porady co zrobić, chodzi mi czy tak ma byc czy jechać na serwis

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Z18xerOwner

Chyba nie do konca tak. Jak wyłączysz na srodek lub włączysz tylko na szybę to na boczne szyby nawiew idzie z kanałów podszybia. Na przednie boczne szyby dmucha przez małe otworki w nawiewach. Posłuchaj czy po przełączeniu trybu nawiewu działa silnik klapek które otwierają odpowiednie kanały.

 

Edytowane przez Z18xerOwner

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam masz autko salonowe - więc i instrukcja obsługi musi być - czasem warto do niej zaglądnąć, może tam jest rozwiązanie problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

w ustawieniach klimatyzacji powinna być do ustawienia opcja mocy nawiewów (wentylacji auta). W poprzednich wersjach opli (zafira,astra H, vectra c) tak jest. Jak jest ustawione na najniższy to przy takiej pogodzie rzeczywiście parują okna. Co innego latem przy włączonej klimatyzacji, nie marzną Ci wtedy nogi :). Doczytaj w instrukcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniach klimatyzacji mam tylko jak ma byc ustawiona po ponownym uruchomieniu silnika czyli właczona, wyłączona lub poprzednie ustawienie. niema nic o nawiewach niestety

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniasz nawiew z jednej strefy na dwie to i musisz przyspieszyć wentylator... przecież teraz powietrze ma dodatkowe wyjścia a wentylator dmucha tak samo...

Jakie masz radio? Piszesz o zafirze c?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio mam navi 650. w instrukcji jest napisane jak przełączać nawiewy i jak je ustawiać a nie jak dmuchają. wentylator jak włączę na max to wtedy bardzo lekko dmucha dopiero z przodu a na szybę więcej ale szalu niema. wiem ze trzeba zwiększyć prędkość ale i dlatego pisze ze to moze byc coś nie tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podpisie masz zafira B a na zdjęciu zafira C...

 

u mnie jak zmieniam kierunki jest pewne opóżnienie - nie od razu wieje z pełną mocą

 

może najprościej będzie porównać z inną zafirą? w opcjach klimatyzacji powinna być możliwość zmiany siły nawiewu słaby, średni i mocny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podpisie masz zafira B a na zdjęciu zafira C...

 

nie ma opcji zafira C dlatego zaznaczyłem B

 

 

 

edit

Już jest - przy okazji zmieniłem w Twoim profilu.

Pozdrawiam Kacper

Edytowane przez Kacper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności