Skocz do zawartości

Meriva 1.4 jaki zasięg na baku?


Gość Darxion

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Zastanawiam się nad zakupem Merivy. Rocznik grudzień 2004r z silnikiem 1.4 90 km benzyna (climatronic i itp) , niestety nie mam konkretnego modelu silnika jaki jest zamontowany. Autem poruszałbym się głównie po mieści plus max 4 x w miesiącu trasa około 200km (w dwie strony). Autko mi odpowiada, fajnie się tym jeździ ale teraz czytając tematy o spalaniu trochę się boję go zakupić.

Interesuje mnie maksymalny zasięg auta na jednym baku w cyklu mieszanym. Jeżdżę raczej spokojnie, choć i POTRAFI przycisnąć jeśli trzeba. Bo spalanie to rzecz względna.

 

Jak ten silnik sprawuje się w instalacji gazowej? Jaką byście instalację forumowicze polecili? Rozważam po miesiącu założenie instalacji LPG.

 

Nie chce mi się za bardzo wierzyć że auto zbudowane na bazie corsy C, ciut wyższe może spalić w mieście 10 litrów. Jest cięższe to fakt, nie czułem braku mocy przy 3 osobach. Autko oczywiście ściągnięte z za granicy.

 

Dziękuję za wszelkie opinie.

 

Przepraszam za ortografię,Piszę z telefonu.

 

Edit: założyłem jeden temat a tel wysłał 2. Grr przepraszam

Edytowane przez Darxion

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

spalanie to rzecz względna.

Czyli sam sobie odpowiadasz..

10 litrów cie dziwi ?? A ile w takim razie nie dziwi ?? 2.. 3.. ??

Każdy by chciał, ale niestety KMy się z nieba nie wezmą..

Dycha to lekka przesada oczywiście, ale podejrzewam, że z 8 litrów moze mieć ciężko zejść.. Jedynie na autostradzie na tempomacie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma ten silnik w Astrze G i przy normalnej spokojnej jeździe spala mu około 7,5 w cyklu mieszanym.

LPG możesz montować - hydrauliczna regulacja luzów ułatwia serwisowanie. Założysz polskiego Stag-a albo Tech i powinieneś być zadowolony. Ważne tylko, aby instalację zamontował solidny fachowiec a nie druciarz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, 2, 3.

W 7-8 litrów jestem w stanie uwierzyć. Dlatego nie pytam o spalanie. Tylko o max zasięg. Bo jeśli by na jednym baku zrobiłbym te 700 km to może palić i 10.

Daruj sobie ta agnorancję.

Bad dziękuję za odpowiedź.

Autkiem pojezdził bym miesiąc i dopiero podjął decyzję co do gazu.

Wiem ze ono nie jest lekkie, a czytałem że w tym silniku na LPG szybciej zużywają się szklanki, nie wiem czy to prawda

 

Na pewno Panu Zdziśkowi w garażu nie dałbym gazu założyć xD

Edytowane przez Darxion

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daruj sobie ta agnorancję.

:wow::wow: A co to ??

 

Jeśli ty pytasz - to dobrze..

Jeśli ja zapytałem - źle.. Może fora pomyliłeś ?? Skoro w drugim poście się obrażasz ..

 

Zasięg czy spalanie.. Różnica żadna.. Dla mnie, bo dla ciebie widzę, że może żreć 20 tylko bak musi być wielki.. Czy czegoś nie rozumiem ??

Skoro na baku 50 litrów chcesz zrobić 700 km to musisz spokojnie jeździc aby zejśc na 7 litrów.. W/g mnie będzie ciężko..

Jedynie LPG - to zmniejszy koszty..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@silvo44 Nie obrażam, tylko to tak odebrałem. To zwracam honor.

Tak, kwestię LPG tez biorę pod uwagę, tylko nie chciałbym odbijać silnika na start, bo z LPG miałem przeboje. Bo jeśli nie wyszło by dużo drożej to bym został w Pb - to co zaoszczedze na gazie to wydam na częstszy serwis. Macie racje Panowie.
W trasie do 100km/h idzie zejść poniżej 7 l ? 200 km trasa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to faktycznie "trasa" czyli minimum ekspresówka 150 km .. To bym nawet się przychylał do pozytywnej odpowiedzi..

U mnie na autostradzie schodzi poniżej 8 litrów - tempomat na 150 - i tym sie sugeruję, bo jak inaczej.. Każdy z nas inaczej jeździ, każde autko inaczej pracuje.. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, zwłaszcza prognozować co będzie w przyszłości..

Jazda po mieście to zmora - bez przerwy swiatła, ruszanie i hamowanie.. Tutaj bym się szału nie spodziewał, bo mój zahacza o dwucyfrówkę..

 

Mimo wszystko - powodzenia i samych przyjemnosci z jazdy..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@silvo44

 

Fakt, jazda po miastach to zmora - trzeba się z tym liczyć. W trasie jeżdżę średnio 100 - 120 km/h w zależności od warunków, głównie ekspresówkami. ( Obecne autko już wiekowe Lanos SX 1.6 16v + LPG - potrafi w mieście zjeść 10 L gazu, w trasie zejdę do 7.5 L przy jeździe do 100 km/h - choć autko da rade jeszcze 170 polecieć :D na lpg )

Zdecydowałem się na zakup i w czwartek jadę ją odebrać. Zobaczymy :) pojeżdżę z miesiąc / dwa i wtedy zadecyduje czy założę instalację gazową. Wątków o tym jest cała masa.

W moich obecnych poszukiwaniach wydaje mi się to najlepszą decyzją. Kryteriami jakimi się kierowałem?

1. W miarę młode autko - 10 lat. Dlatego, że nie potrzebuję auta 5 letniego które większość czasu będzie stało pod blokiem. zadbane 10 letni pojazd posłuży mi na 4 lata. Do pojeżdżenia po mieście oraz jak pisałem prędzej - do pojechania w krótką trasę.
2. Najeździłem się już autami typu Lanos, Corsa C /B , Mazda 323f ( 1995 i 200+ ) Mitsu Colt ( cj0 i cz ). Chciałem autko większe, wygodniejsze ale nie kolosa typu Renault Megane Scenic / Opel Zafira (7miejsc). Stawiam na wielkość Merivy. Fajnie sie tym parkuje, a jeżdżąc nią nie mam wrażenia że siedzę za kierownicą autobusu ( no może busika :)
3. Wyposażenie - przynajmniej klima . Nie jestem zwolennikiem aut naszpikowanych elektroniką (ABS to podstawa, ESP , ASR też mogą być)

4. Komfort podróży.

Sam mam prawie 25 lat i czuję że na razie nie potrzebuje małego sportowego autka, może na następne auto się zastanowię :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to życzę szerokości i spokojnej jazdy :-)

Ze spalaniem to tak to jest że dużo zależy od lokalnej sytuacji i drogowej i osobistej. Parę przykładów:

-zafira Diesel. Jazda do pracy w mieście i z powrotem średnie spalanie 8 litrów, gdy tylko zboczyłem odrobinę (podwoziłem dziecko do szkoły po drodze, dodatkowe 500m ale na wąskiej 30tce) spalanie wzrosło o litr.

- insignia benzyna 1.4t spalanie średnie 8 litrów, w mieście 9 ale częsta jazda na krótkich odcinkach dokłada kolejny litr, a już same przedświąteczne zakupy w mroźne dni to było i 12 litrów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W trasie jeżdżę średnio 100 - 120 km/h

 

 

minimum ekspresówka 150 km

Moje niedopatrzenie - ja pisałem o odległości..

 

 

Zdecydowałem się na zakup i w czwartek jadę ją odebrać

Powodzenia i zadowolenia z opelka..

Czekamy na wrażenia po kilku dniach i tygodniach jazdy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności