Skocz do zawartości

buczenie z przodu astra g 1,7 cdti


Gość AndrzejGdynia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AndrzejGdynia

Kolektor ssacy jest w zupełnie innym miejscu, z tyłu silnika.Odpinałes jedynie od przepływki.Tam nie ma co "popsuc"

W której minucie jest najbardziej słyszalny ten dzwiek?

między 3:40 a 3:50 słychać dosyć wyraźnie. zatykam i odtykam dłonią wlot powietrza (mam nadzieję,że dobrze to nazywam - plastikowa rura z przodu auta połączona z filtrem powietrza) wtedy pojawia się na filmiku niewyraźny napis :-)

Kolektor ssacy jest w zupełnie innym miejscu, z tyłu silnika.Odpinałes jedynie od przepływki.Tam nie ma co "popsuc"

W której minucie jest najbardziej słyszalny ten dzwiek?

ten dźwięk w okolicach 8 sekundy to też to

No więc tak - jeżeli ten dźwięk jest podobny do tego w 8 sekundzie to jest to odgłos ssania, więc sprawdź tylko dolot do turbiny czy coś się nie wypięło albo coś źle nie złożyłeś..

Troszkę słychać jeszcze tarcie sprzęgła kompresora klimy i tyle. Dolot w silnikach wysokoprężnych mają specyficzny basowy dźwięk. A jak turbinka zacznie mocniej pracować to się zamienia w taki trochę gwizd.

W sumie ja tam nic niepokojącego nie słyszę.

Ale to moje odczucie, może ktoś się jeszcze wypowie.

tarcie mnie nie niepokoi, telefon wyłapuje wysokie częstotliwości i dlatego słychać bardziej tarcie, ale na moje ucho tam jest wszystko o.k. . natomiast mam wrażenie, że to "ssanie" wcześniej nie było takie głośne, poszukam, jak radzisz, tego dolotu do turbiny

dzięki za dotychczasowe rady

Edytowane przez AndrzejGdynia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AndrzejGdynia

Moim skromnym zdaniem nic nie słysze.To co słychac to zasysane powietrze,jak zatykasz dlatego cichnie.

wiem, wiem, być może doszukuję się tzw dziury w całym, ale cały czas mam wrażenie, że zasysa głośniej niż przed wymianą paska. dzisiaj stojąc na światłach ewidentnie to słyszałem siedząc w środku, a wydaje mi się, że kiedyś tego nie było, dlatego próbuję to zlokalizować. Może faktycznie coś niedokładnie poskładałem i jest jakieś rozszczelnienie na łączeniach. Jak będzie ciut cieplej obejrzę wszytko po kolei jeszcze raz. Wielkie dzięki za zainteresowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli byłoby rozszczelnienie to po zatkaniu powinno byc głosniej słychac.W moim stojac przy otartej masce tez słysze,w srodku nic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności