Skocz do zawartości

Czy po diagnostyce OBD II zostają jakiekolwiek ślady w komputerze auta?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

to ja teraz zapytam

to czytales ??

Program ScanToolnet PL: Interfejs pozwala na diagnostyk auta z poziomu obd, obsługuje również auta amerykańskie 1996 rok do dziś, auta japońskie 1996 rok do dziś, europejskie benzyna 2001 rok do dziś oraz europejskie diesel 2003/04 do dziś.

Program OPELtestPL: Program pozwala diagnozować: silnik, ABS, IMMO, skrzynie biegów w Oplach od 1996 do 2004 oraz dodatkowo w dieslach Renault np. 1.9 dCi 2.2 dCi

Program MultiEcuScan PL: Wersja darmowa programu + ELM327 pozwala zdiagnozować: silnik, AirBag oraz wykasować inspekcje serwisową w ALFA ROMEO, FIAT, LANCIA. Wersja płatna ma dużo większe możliwości.

Program MaxiEcu v2 PL: Interfejs diagnozuje samochody marki: PEUGEOT, CITROEN, OPEL, MERCEDES, RENAULT, NISSAN i FORD. Interfejs diagnozuje: silnik, ABS, AirBag, licznik, skrzynię biegów.

 

masz pytania to wal do sprzedawcy z nimi

o sladach w sterownikach juz padla odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawlos12

A - Nie mam pojęcia co to za pietroństwo

 

B- W większości nie ma żadnych śladów , aczkolwiek astra-j insygnia Corsa-e pewien ślad zostaje, jeżeli to pietroństwo niczego nie uszkodzi to gwarancji i tak nie stracisz .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

astra-j insygnia Corsa-e pewien ślad zostaje

Przybliż, bo ja nadal nie wiem gdzie miałbym szukać śladów DIAGNOSTYKI w sterownikach auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zostawi bo nic nie nadpisujesz w sterowniku. Testery diagnistyczne sluza do odczytu reszta nawet urzadzenia serwisowe maja spore ograniczenia. Poza tym przeciez zawsze mozes zodwiedzac ASO w roznych miastach a nie zawsze musiz iec ze soba ksiazke serwisową.

Idac dalej dobry tuner moze nawet po doczycie mapy z ECM, poddac ją odpowiedniej obóbcei potem wgrac a w razie wizyty w aso mozesz do niego podjechac i ci przywróci poprzedni mape. Fachowic nawet licznik nadpisań przestawi. Na kazda technike jest inna technika. Dzisiejsi producenci aut robia zabezpieczenia sterownikow tzw antytuning a jednak da sie zlamac to autka sa tuningowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na myśli czy czytany był opis,miałem na celu ukierunkowanie kol.na to ze może niepotrzebnie kasę wywalić a CD to ustrojstwo nie poczyta.Różne są ,,kwiatki" na rynku,a przy pomocy niektórych i braku obeznania z tym co robi można sobie nieźle nabroić.

 

Sorry ale patrzę z perspektywy użytkownika TECHa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że za kilkadziesiąt złotych miał bym m.in zgrabny wskaźnik temperatury zużycia paliwa oraz co ważne bo CD tego nie ma wskaźnika temperatury cieczy chłodzącej. Teraz sam nie wiem niby nie majątek...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawlos12

Tylko na sprzęcie serwisowym jest taka opcja sprawdzenia, ale nie jest to żaden dokument by odbierać gwarancje użytkownikowi .Wejście OBD jest na wyposażeniu samochodu jak wejście USB możesz z niego dowolnie korzystać , lecz jak włożysz zawirusowanego USB i ci uszkodzi rado lub szynę most to stracisz gwarancje i podobnie z OBD :D Podpinaj tam co chcesz ale jak coś sapli ten chińszczyzna to żaden serwis na gwaranci ci tego nie naprawi .

 

P.S To że serwis posiadają sprzęt to nie znaczy że każdy potrafi się nim posługiwać. Chyba Jest tu kilka osób pracujących a ASO ale na obsłudze gds-2 już cięko :D


Przybliż, bo ja nadal nie wiem gdzie miałbym szukać śladów DIAGNOSTYKI w sterownikach auta.

MMM Kolega z Kanclerza w Gliwicach ?? :D ma cie tam elektryka ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności