Skocz do zawartości

Duuuży problem z odpaleniem Ważne!


Gość maxmind

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od pewnego czasu mam bardzo duży problem z odpaleniem Corsy (mojego oczka w głowie) w związku z czym piszę prosząc o radę i jakieś wskazówki. Opiszę poniżej dokładnie o co chodzi:

Generalnie problem polega na tym, że auto po postoju dłuższym niż ok. 15h nie odpala lub odpala po 8-10 próbach, ale rozrusznik ładnie kręci. Ulecza go rozłączenie akumulatora na +/- 10 min. w celu zresetowania komputera i wówczas wszystko jest ok i dalej pali idealnie (na popych pali zawsze).

 

Dodatkowo przed pierwszą próbą (nieudaną) poranną po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu spod maski (okolice skrzynki przekaźników) dochodzi tykanie jednego z nich (tak mi się wydaje). Po pierwszej udanej próbie problem nie występuje i dalej można jeździć do wieczora:)

 

Dodam, że bez względu na temperaturę (zimno, ciepło, deszczowo, mroźnie...) auto pali za 1 razem wtedy kiedy mu się podoba - kolejne rozruchy są już z kolei ok.

 

W ciągu ostatnich 3 miesięcy z przyczyn niezależnych został wymieniony akumulator, stacyjka i kostka, zregenerowany rozrusznik.

Wszystki płyny i filtry wymieniane są na bieżąco, świece około 15 tys. km temu. Dodam, że auto posiada cewkę, moduł, DIS.

 

Pierwszy raz Corsa nie odpaliła w listopadzie 2014 po około 10 dniowym postoju (urlop w związku z tym samochód też wtedy odpoczywał te kilka dni).

Samochód w związku z tym problemem odwiedził 4 mechaników, ale żaden z nich nie potrafił zdiagnozować usterki ponieważ pojawiała się ona bardzo nieregularnie albo w ogóle nie występowała. Po podłączeniu do komputera jeden z mechaników stwierdził, że "może być to streownik (koszt 1k. bo immo)", ale nie na 100%, a innych błędów nie pokazał. Znamy się z Corsą już prawie 6 lat i dobrze nam się układa więc nie sądzę, żeby mi spłatała takiego figla:)

 

Wydaje mi się, że może nie mieć gdzieś jakiegoś odpowiedniego połączenia elektrycznego, ale kompletnie się na tym nie znam. Proszę o pomoc i radę co mogę jeszcze sprawdzić - co może być przyczyną tego stanu rzeczy. Dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez maxmind

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przed pierwszą próbą (nieudaną) poranną po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu spod maski (okolice skrzynki przekaźników) dochodzi tykanie jednego z nich (tak mi się wydaje)

to wymien przekaznik ktory stuka

otworz skrzynke

poloz lape i wyczujesz ktory to

moze ma zimne luty albo cos nie kontaktuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wymien przekaznik ktory stuka

otworz skrzynke

poloz lape i wyczujesz ktory to

moze ma zimne luty albo cos nie kontaktuje

ok jutro to zrobię bo dziś już nie będzie problemów z odpaleniem i dam znać co i jak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności