Skocz do zawartości

Opel corsa B 2000r. diagnostyka przez obd2 problem.


Gość kris813

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wyczytałem ze moja corsa b (1.2 ecotec 16v 2000r.) zalicza się do standardu obd2. Nie mam komputera pokładowego jednak znalazłem fajne rozwiązanie, mianowicie, takie urządzenie http://allegro.pl/show_item.php?item=4867878158 oraz aplikację torque na smartfona . Zakupiłem powyższe urządzenie, podłączyłem do autka, sparowałem z telefonem, odpaliłem aplikację która znalazła urządzenie jednak nie może odnaleźć protokułu. Twierdzi że nie ma połączenie z ECU a wcześniej że nie znalazła protokołu dostępu. Sprzedawca urządzenia jak i wydawca aplikacji twierdzą że powinno działać z każdym samochodem który posiada wtyczkę standardu obd2 (zresztą wygląda na to że faktycznie obsługują chyba każdy protokół dostępu).

 

W załączniku przesyłam zdjęcie wtyczki.

post-45927-0-26551700-1423055026_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ??

skoro sie nie laczy to znaczy ze badziew zakupiles

pelno tego sie pojawilo ostatnio

za 30 plnow ja bym, sie cudow nie spodziewal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmów 327 jest tyle ile chińczyków, Elmem Opla nie zrobisz to po pierwsze, po drugie zanim kupiłeś to badziewie trzeba było pierw przeczytać negatywne i neutralne komentarze gościa który to sprzedaje, Oczywiście w standardzie masz gniazdo Diagnostyczne OBDII, Jak chcesz cokolwiek zdiagnozować możesz kupić MaxiEcu 2 Opel, Opel Scanner od viakena cena 200zł, lub OP-COMa w klonie cena podobna;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego taki że z moją corsą to po prostu nie zadziała, tak?

Jest to wina, sprzętu? jakiegoś specyficznego protokołu? nie mam tez 100% pewności czy moje gniazdo to standard obd2 gdyż wyczytałem że ilość pinów oraz "kształt" złączki nic nie znaczy.

Może po sprecyzowaniu problemu dałoby się znaleźć rozwiązanie?

Serdecznie dziękuję za pomoc i proszę o jeszczę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytasz co piszemy czy udajesz ze czytasz ??

od 1996 OBD jest standardem

Marti82 chyba wszystko napisal co potrzebne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie problem jest z twoim gniazdem w samochodzie, tylko w sprzęcie które kupiłeś, jest opisów od groma co należy kupować żeby kasy w błoto nie wyrzucać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Z18xerOwner

Ja kupiłem podobny tani chiński elm327 1.5. Ale używałem go do zafiryy b 2006. Ten mój jest na usb. Sprzedawca dostarczył kilka sterowników, dopiero czwarty się zainstalował. Ale czy ta stara corsa będzie na tym działać? Poszukał w gogle czy ona ma faktycznie odb 2 czy 1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ktoś przeczytał dokładnie moje pytanie?

Moim celem nie jest diagnozowanie samochodu w celu kasowania błędów czy analizy. Nie chcę używać do tego również PC.

Chciałbym znaleźć urządzenie które poprzez bluetooth będzie wysyłać informację do smartfona, a ja zobaczę na nim np. obroty silnika, chwilowe spalanie itp...

Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi bezpośrednio na pytanie?

 

no i ??

skoro sie nie laczy to znaczy ze badziew zakupiles

pelno tego sie pojawilo ostatnio

za 30 plnow ja bym, sie cudow nie spodziewal

Takie odpowiedzi na pewno nie są pomocne ani nie rozwiązują problemów. Urządzenia droższe wcale nie posiadają więcej protokołów czy funkcji, przecież to jest tylko przekaźnik który ma odczytać i przesłać dalej. Trochę się na tym znam.

 

Pytam się tylko czy może potrzebuje inny "typ" urządzenia współpracujący z moim autem oraz aplikacją torque.

 

Może moje auto jest przestarzałe i nie ma po prostu możliwości współpracy z takimi wynalazkami?

 

Serdecznie proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok. ale to trochę za tanie - ktoś podobne urządzonko wkleił ale cena była ok 100zł - tylko znaleźć nie mogę.

Gniazdo w autku możesz sprawdzić podpinając pod komputer diagnostyczny u mechanika i będziesz miał odpowiedź z czym jest nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności