Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem Corsa B 1.7 D ISUZU


Gość Tomaszz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam problem z swoją Corsą B 1.7D ISUZU 97r.

Mianowićie czytałem sporo tematów i postów dotyczących problemów z tym silnikiem.

Corsa gdy jest temp powyżej 0 jest wszystko ok.

A gdy zrobi się ponizej 0 to zaczynają się moje problemy

Posiadam roczny akumulator. Nowe świece żarowe.

Alternator ładuje akumulator.

Sytuacja z dziś -4 stopnie. Grzeje świece 2 razy dla pewności, przekręcam kluczyk i słychać tylko cyknięcie.

I wszystko na konsoli się zeruje tak jakby prąd odcieło.

A dzień wcześniej było wszystko ok. paliła na strzała i żadnych problemów

To nie pierwsza taka sytuacja tej zimy.

i nie wiem co moze być przyczyną..?

Myślałem nad rozrusznikiem ale jak jest temp na plusie to wszystko elegancko działa.

Więc sam już nie wiem co ją boli

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj klemy na aku i połączenia masowe z aku i silnikiem.

Dobrze by było wyczyścić i nasmarować contaktem lub innym środkiem do styków elektrycznych (bez kwasowym). Możliwe że rozrusznik też już ma duże luzy i się przy minusowych temperaturach blokuje..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli słyszysz czyk i rozrusznik nie kręci j/w sprawdź mase na silniku ale prawdopodobnie bedzie jak u mnie czyli regeneracja rozrusznika a dokładnie włącznik elektromagnetyczny który też mi "świrowal" w zalezności od temperatury i wilgotności

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dodatnia temp. to wszystko jest spoko fajnie :P

A jak wejdzie na temp. ujemną to tak jakby aku się rozładowywał.
Czasmi to nawet na kable nie chce odpalić

W ostateczności stosuje zapych lecz nie bardzo chce męczyć mojego diesla :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenia - z aku i z motorkiem, punkty masowe, jak z kabli nie chce odpalić to gdzieś masz słaby styk lub go nie ma wcale, tyle możesz zrobić sam. Z twoich opisów wygląda że tam masz problem.

I czytaj co ktoś do ci pisze. Samo się nie zrobi i nie naprawi, chyba że zawieziesz do elektromechanika.


A tak na marginesie - temperatury poniżej zera sprzyjają awarią elektrycznym, a sprawność aku spada do ok 50% przy 0oC.

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem wrecz identyczny problem, mczylem sie od poczatku tej zimy aby temepratura spadła ponizej 0 cyk i samochod nie pali.... postanowilem wyciagnac rozrusznik. Okazało sie ze w srodku był caly wysmarowany takim jakby olejem powod jest prosty rozrusznik umiescili pod filtrem oleju i chłodniczka przy wymianie oleju zawsze cos tam skapnie. Rozebralem caly rozrusznik papierem wodnym wyrównalem te miejsce na wirniku co chodza po nich szczotki ropownica z benzynka spryskalem dokładnie wszystkie elementy powycieralem szmatka złozylem rozrusznik i teraz zima mi nie straszna dzsiaj było -8 rano samochod zapalil bez problemu. Całosc zajeła mi około godziny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności