Skocz do zawartości

wentylator chłodnicy - ciągła praca


Gość mały290788

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mały290788

Witam wszystkich, proszę o pomoc.

Jestem użytkownikiem od niedawna zafiry B 1.7 125 KM i zauważyłem ostatnio ze załącza się samoczynnie wiatrak chłodnicy. Nawet gdy auto jest zamknięte ( w garażu) Doprowadza to do rozładowania akumulatora. Myślałem ze może przekaźnik i zamieniłem miejscami ( przekazniki takie same) bez rezultatu. Podpiecie do kompa nic nie pokazało. Dla ciekawostki w momencie pracy wiatraka wystarczy puknąć w przekaznik i sie wyłącza na chwile i zachwile sie załacza. Jest czas ze chodzi bez zarzutu a czasami włącza sie cały czas . COOOOO robic

Edytowane przez mały290788

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

sprawdź kable przy przekaźniku bo może mają zwarcie. Skoro pukanie w sam przekaźnik daje jakieś zmiany stanu a przekaźnik zamieniłeś to kable przy gnieździe przekaźnika lub samo gniazdo gdzieś ma zwarcie. Dodatko warto zamiast przekaźnika w obwód sterujący wpiąć żarówkę i obserwować (niczym myśliwy na ambonie pod lasem) czy się zapali. Jeśli nie znajdziesz zwarcia kabli to trudno będzie odgadnąć przyczynę jeśli w momencie szukania nic się nie dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mały290788

Witam ponownie. Wydedukowałem sobie ze usterka ta najprawdopodobniej pokazuje mi sie po myciu auta wężem ogrodowym ale nie jestem pewien bo raz mialem rozładowany akumulator ale wiatrak sie nie włączał a za drugim razem przy podpinaniu prostownika do rozładowanego akumulatora odrazu włączał sie wiatrak i po przeszukaniu doszedłem do przekaźnika i po wyjęciu piny przekaźnika były gorące( sprawdze gniazdo jak piszesz bo moze być i to) . Ale czy napewno załączm skrzynke bezpieczników i czy to ten przekaźnik na pewno co zaznaczyłem, czy są jakies innne zeby spr. czy jakies czujniki . I jak wpinać ta żarowke zeby spr napięcie


witam ponownie mam problem z wrzuceniem, wiec opisze przekażnik koło bezpiecznika 5

Edytowane przez mały290788

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj regulamin forum - to nie będzie problemów z fotką.

http://forum.opel24.com/topic/96-regulamin-forum/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

wygooglaj sobie na jakiej zasadzie działa przekaźnik. Wepnij żarówkę w obwód sterujący przekaźnikiem (w obwód cewki przekaźnika). Najlepsza do tego jest próbówka samochodowa bo ma mały pobór mocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności