Skocz do zawartości

Corsa 1.4 8v problem ze wskaźnikiem paliwa


Gość Damian189

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damian189

Witam , ze wskaźnikiem paliwa był już problem po kupnie.

Sprawa ma się następująco :

- Gdy zaleje do pełna wskażnik pokazuje ok.35l

- Po przejechaniu 350-400 km Pokazuje 18-20l

- Przy szybszym ruszaniu lub gwałtowniejszym hamowaniu zmienia swoją pozycję i tak zostaje np. pokazuje 20l ruszę z piskami pokazuje ok 15l ponowne gwałtowne ruszenie i pokazuje 10l

- Po zmostkowaniu / zmasowaniu kostki przy otworze baku tj. pod tylną kanapą wskaźnik pokazuje idealnie 46l czyli pełny bak.

- Sprawdzałem do baku wchodzi 46 l czyli nie jest zapowietrzony

Co może być nie tak bo to już staje się denerwujące kiedy chcesz gdzieś jechać a nie wiesz czy masz wystarczająco paliwa.

Czekam na odpowiedzi . Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian189

Musiałbym wykręcić ten dekielek , tylko problem z tymi dwoma wężykami niemam za bardzo pomysłu jak je zabezpieczyć żeby paliwo nie ciekło bo doszedłem już jak wykręcić pierścień, w lewo się wykręca . Jutro spróbuje i dam znać . Pytanie co z nim może być sam pływak ciężko dostać wszystkie są z pompami a u mnie pompa działa bardzo dobrze

Edytowane przez Damian189

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem w 1.0 12V. Po zalaniu mam 25l, a podczasz hamowania lub ruszania 15-20l. Pompa paliwa wymieniana w listopadzie 2014r. na nową boscha.

Edytowane przez adi2507

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian189

Wiem wiem ale problem w tym że ciężko znaleźć sam pływak ( tzn. kupić) znalazłem jeden to kosztuje ok 60 zł :wow: a pompa z pływakiem 55 zł - i gdzie tu jest logika :?::?

Aaa i jeszcze pytanie jak te wężyki ,,domowym sposobem'' zaślepić żeby paliwko nie uciekało ? bo coś ostatnio podrożało troszke ;)

Jeszcze jedno się was koledzy dopytam , jakiś czas temu słyszę niepokojące stuki z tyłu z prawej strony szczególnie na dziurach . Sprawdzałem dosłownie wszystko :

- Amortyzatory , sprężyny

- belke

- zawiasy klapy bagażnika

- mocowania kasty

- koło, bęben

Może to poprostu ten pływak puka po zbiornik lub coś innego ??

Edytowane przez Damian189

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobierz śrubkę o odpowiedniej średnicy i po sprawie, albo łapać do słoika.

W zasobniku pompy też jest paliwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian189

Dobierz śrubkę o odpowiedniej średnicy i po sprawie, albo łapać do słoika.

W zasobniku pompy też jest paliwo.

Kolego rozwiń myśl bo niestety zbytnio niewiem o co Ci chodzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czymś otwór trzeba zaślepić (o ile się da), mechanicy w przewód zakładają albo zaślepki z innych przewodów a jeśli się da zakładają śrubkę do przewodu (jak się da - u mnie nie bo mam samozaciskowe). Nie wiem co jest u ciebie.dużo paliwa tam nie będzie 2 - 3 setki.


Zasobnik to ten plastikowy cylinder przy pompie, a tu z 1 - 1,5 l paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian189

No czymś otwór trzeba zaślepić (o ile się da), mechanicy w przewód zakładają albo zaślepki z innych przewodów a jeśli się da zakładają śrubkę do przewodu (jak się da - u mnie nie bo mam samozaciskowe). Nie wiem co jest u ciebie.dużo paliwa tam nie będzie 2 - 3 setki.

Zasobnik to ten plastikowy cylinder przy pompie.

Ok , wielkie dzieki !! A jakiś pomysł na reanimacje pływaka , obstawiam że ta prowadnica może być już wysłużona przez co ten pływak prawidłowo niefunkcjonuje. Gdzieś czytałem facet miał podobny problem i przesunął coś na prowadnicy poza wysłużone ząbki i zaczęło działać . Nieuśmiecha mi się zbytnio kupować pompę z pływakiem tylko po to żeby sam pływak przełożyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności