Skocz do zawartości

Corsa D, kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Opla Corsa D 2008r. Posiadam auto od około 6msc i mam kilka pytań, techniczno elektronicznych icon_smile.gif
1. Pod przednia szybą, na środku deski jest taka mała kuleczka wystająca. Co to jest?
2. Jeśli nei zapmne pasow, jako kierowca pika mi syngnał. Jeśli pasażer nie zapnie, nie pika. Czy to auto nie posiada tego czunika, czy jakas wtyczka może jest rozpięta, pod fotelem albo coś? Nie znam się na tym, a do miejsca gdzie zapina się pas, do tej wtyczki, są poprowadzone kable.
3. Czy da się do tego modelu dokupić oryginalne radio, tak żeby miało wejście na USB? Albo jakoś z tym zrobić tak żeby się dało USB wpiąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Było o tym kiedyś na forum... teraz nie mogę sobie przypomnieć co to za ustrojstwo. Czujnik zmierzchu ???

 

2. Tylko fotel kierowcy ma czujnik zapięcia pasów przynajmniej w wersji Active.

 

3. Pytałem w ASO o możliwość dołożenia USB (znalazłem na alledrogo stosowną wtyczkę bo głupio poskąpiłem przy zakupie) Odpowiedz nie i same problemy bo instalacja bo komputer panie daj pan spokój... Podobnie z dołożeniem tylnych głośników moje radio ich po prostu nie obsłuży... ;(

 

!!! Chyba jedyne co dość łatwo można dołożyć to wymienić dysze spryskiwaczy na te "mgłowe" od Insigni koszt w ASO około 100zł z materiałem a samemu to 2x20zł + małe raczki :) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Nie dziala mi tylni spryskiwacz. Jak wciskam zeby psikal, to slysze jak silniczek pracuje.

tylni spryskiwacz ma vdzies indziej zbiorniczek, czy maja jeden i gdzies wezyk moze byc pekniety?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolo 110tys. Poki co noe zauwazylem problemow z olejem. Auto z ksiazka serwisowa... Ale przebiegow nigdy nie mozna byc pewnym. Jedynym mini mankamanetem, jest to ze w trakcie jazdy jak np. Chce wrzucic poerwszy bieg, to z oporem wchodzii. Wiecie, jak redukuje i w kpncu jedzie sie tak wolno ze trzeba wbic 1, to tak ciezko wchodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Było o tym kiedyś na forum... teraz nie mogę sobie przypomnieć co to za ustrojstwo. Czujnik zmierzchu

Ad 1. To jest miejsce na czujnik nasłonecznienia - wykorzystywany tylko w wersji z klimą automatyczną

 

 

2. Tylko fotel kierowcy ma czujnik zapięcia pasów przynajmniej w wersji Active.

Bogatsze wersje również go nie mają

 

 

3. Pytałem w ASO o możliwość dołożenia USB (znalazłem na alledrogo stosowną wtyczkę bo głupio poskąpiłem przy zakupie) Odpowiedz nie i same problemy bo instalacja bo komputer panie daj pan spokój... Podobnie z dołożeniem tylnych głośników moje radio ich po prostu nie obsłuży...

Trochę to dziwne - mam standardowe radio CD30/MP3 i mam podłączone pod niego 7 głośników + AUX - fakt faktem, że jest to instalacja fabryczna.

Myślę, że z dołożeniem głośników nie powinno być problemów; gorzej z instalacją bo ta faktycznie może zależeć od wersji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lead me to the car, ta opcje moza wlaczyc w kazdej corsie d? Tak jak w instrukcji tu na forum? I wtedy swiatla beda swiecic zaraz po otwarciu/zamknoeciu auta? Nie ma z tym zadnego problemu. Nic nie zepsuje? :S

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem opcje: lead me to the car. Teraz pytanie: swiatla zapalaja sie jesli dwukrotnie wcisne OTWIERANIE DRZWI, a jest opcja w druga storne, zeby mi swiatla swiecili, w momencie gdy ide np. do domu zeby przy zamykaniu auta swiatla mi oswietlaly droge?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. To jest miejsce na czujnik nasłonecznienia - wykorzystywany tylko w wersji z klimą automatyczną

 

 

Nieprawda.Mam manualną klimę i czujnik zmierzchu u mnie działa./Informacja dla Kanik92/-Bardzo łatwo to sprawdzić włączając światła w pozycję Auto.W dzień nie powinny sie zapalić.Po zmierzchu zapalają się automatycznie.Funkcja zupełnie nieprzydatna biorąc pod uwagę nasze przepisy ruchu drogowego.

 

PS.

Szefostwo forum nie lubi jak ktoś ma dwa konta .Zapewne bedziesz mieć na ten temat informacje od nich :-D .

Edytowane przez Natan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności