Skocz do zawartości

corsa c 1.2 16v praca silnika


Gość maciek81

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kettenkrad

 

bylem u mechanika taka praca silnika w tych oplach rozrzad w stanie bdb kazal zmienic olej z 5w/30 na 5w/40 i po problemie rozrzadu w corsie c sie niewymienia jest bezobslugowy lub ok

 

500tyś - życzę powodzenia. :-D

wiadomo ze 500 tys nikt nieprzejezdzi ale taka jest prawada jak lejesz gowno a nie olej to co 100 tys bedziesz wymienial

witam prosze o ocene pracy silnika czy jest ok czy cos nie tak za odp dzieki

 

przebieg 107 tys filmik swiezo po odpaleniu auta

 

 

 

 

 

Tak na marginesie to dobrego masz speca - "bezobsługowy rozrząd":) Co 500 tys to może w mercedesie 190. Ja też życzę powodzenia, jeśli chciałbyś wymienić nawet co 100 tys. W CC łańcuchy się rozciągają dość szybko. 60 tyś to rozsądny przebieg na wymianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem u mechanika taka praca silnika w tych oplach rozrzad w stanie bdb kazal zmienic olej z 5w/30 na 5w/40 i po problemie rozrzadu w corsie c sie niewymienia jest bezobslugowy lub ok 500tys

 

Kilka dobrych rad, po koleżeńsku:

1. zmień mechanika, lub niech przestanie palić to świństwo...

2. nie wszystko żarówka co się świeci, czyli nie wierz we wszystko, co słyszysz

3. na tym forum jest sporo ludzi mających dużo doświadczenia i wiedzy mechanicznej - jeśli pada jakaś porada, to nie jest wyssana z palca

 

Poczytaj sobie, jak się ma łańcuch w tych silnikach: http://forum.samnaprawiam.com/wymiana-lancucha-rozrzadu-opel-twinport-12-14-16-16v-vt7183.htm

A potem porównaj do wywodów swojego mechanika o ich długowieczności...

 

P.S.

Zaproś tego mechanika na nasze forum, bardzo chętnie go pozaginam jak gwoździe w płocie... A jestem tylko zwykłym wymieniaczem z ASO mającym troszkę ponad 20 lat do czynienia z oplami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciek81

bylem u mechanika taka praca silnika w tych oplach rozrzad w stanie bdb kazal zmienic olej z 5w/30 na 5w/40 i po problemie rozrzadu w corsie c sie niewymienia jest bezobslugowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam. wszystkich forumowiczów. jestem posiadaczem Opla Corsy 1.2, 59kW rok 2005 przebieg 156 tyś, Zwracam się do was z prośbą o podpowiedz co może być przyczyną głośnej pracy silnika. Samochód użytkuje od 2 lat i zawsze trochę głośno chodził ale teraz się to pogorszyło : na jałowym biegu słychać klekotanie/stuki. Podczas jazdy na obrotach około 2-2,5 tyś. obrotów ten dźwięk jest również słyszalny. Samochód odpala i pracuje normalnie. Dodatkowo zwróciłem uwagę, że w zbiorniczku wyrównawczym delikatnie ubywa płyn chłodniczy oraz  w środku na jego ściankach jest  jakiś tłusty osad + pływa jakiś brud/syf. Wyczyściłem zbiornik wyrównawczy, wlałem nowy płyn, wykonywałem test na uszczelkę pod głowicą (UPG) który nic nie wykazał. Czy to może być początek nieszczelności uszczelki pod głowicą oraz czy ten osad w zbiorniczku wyrównawczym ma wpływ na głośną pracę silnika. 

 

Link do filmiku gdzie słychać prace silnika 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wiele razy na forum o tym pisane.

Jeżeli test nic nie pokazał  a ma on jakieś 70 % pewności to trzeba by zmierzyć kompresję.

Ale w tych silnikach jest na rozrządzie montowana pompa wody i tędy może dostawać się olej do płynu.

 

A tematy połączyłem ponieważ taki już istnieje więc nie ma sensu tworzyć następnych

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności