Skocz do zawartości

Zaślepki nakrętek


Gość radd

Rekomendowane odpowiedzi

Na felgach są nakrętki, które są zakryte ładnymi czarnymi nakładkami. Podoba mi się :)

Tylko, tak sobie myślę - w kole zapasowym nie ma takiego "chwytnika" do zdejmowania tych nakładek. Jak to można zdjąć?

Jest śrubokręt, ale to można porysować te zaślepki... Zresztą nie wiem, bo nie próbowałem. W sklepie jest coś takiego do zdejmowania, ale niestety w komplecie z 20 nakładkami. Osobno nie da się kupić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Producent nie dodaje chwytaka.

Ja w pracy używam zwykłych kombinerek "bocianek" - na plastiku nie pozostawiają śladu.

 

73644528_fatmax-szczypce-wydluzone-160-2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

176423179_7_644x461_kolo-dojazdowe-zapas

 

Po lewej stronie w styropianie jest taka "agrafka" - zastanawia mnie czy to nie jest jakiś "wyjmak" do tych ozdóbek..

Ja też swoje zdejmuję kleszczami..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

"Po lewej stronie w styropianie jest taka "agrafka" - zastanawia mnie czy to nie jest jakiś "wyjmak" do tych ozdóbek.

Ja też swoje zdejmuję kleszczami".

 

Ta agrafka nie jest przypadkiem do wyciągania zaślepki w zderzaku aby wkręcić ucho?.Chociaż ucha u Ciebie w zestawie nie widzę.Może gdzieś "posiane" jest.

Do czego służy ta długa nagwintowana śruba ze stopką pod wkrętakiem?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepkę otworu ucha po prostu wystarczy nacisnąć i się "otworzy" .. Nie potrzeba żadnego przyrządu..

Po co jest ta "nagwintowana śruba" to nie wiem, bo to fotka poglądowa, nie z mojego auta.. ale sprawdzę w moim czy też coś takiego jest chociaż nie kojarzę..

 

A jeśli jestesmy przy niekoniecznie znanych nam przyrządach - na klapce od wlewu paliwa jest przedłużka do zabezpieczenia wentylka i uchwyt na korek..

A w skrzynce bezpieczników powinien być wyjmak do bezpieczników..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa....kumam.Tematy "ozdóbek" mam ogarnięte :-D ale taką długą śrubę widzę pierwszy raz.Tak se myślę.Frontiera i Monterey mają zapas z tyłu na drzwiach.Może do zamocowania jakoś tego koła w "futerale" co by się nie "telepał" w środku i stąd ta fotka jest.Zdjęcie z bliska zrobione i nie oddaje wielkości tego koła hmm?.Tam są duże koła i najczęściej alusy.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruba trzyma zestaw pianka + koło i jest wkręcana w podłogę.

Zaślepka w zderzaku nie jest naciskana, tylko ją trzeba od dołu podważyć - ma wycięcie na kluczyk. Mokka nie ma w zestawie wyjmaka do kapsli - sprawdzałem zestaw w kole, bo sam chciałem dokupić. Kupiłem zestaw z Chevroleta Cruze - praktycznie identyczny jak z Mokki a połowę tańszy. Oczywiście mówimy o nówce z ASO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły zestaw w koło dojazdowe do Cruze'a, składający się z pianki, grzybka do dokręcenia zapasu z pianką, śrubki wkręcanej we wnękę koła, lewarka, klucza do kół i śrubokręta. Ok. 170zł dla klienta spoza ASO.

Na alledrogo kupiłem nową dojazdówkę do Mokki za 350zł. W ASO kosztuje 520netto...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma wycięcie na kluczyk.

Hmmm, będzie fotka pogladowa ?? Kluczyka oczywiscie .. :tak:

 

 

grzybka do dokręcenia zapasu z pianką

To u mnie właśnie jest grzybek..

 

Jakby ktos miał pomysł do czego jest ten wygięty drucik to pisać !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności