Skocz do zawartości

Problemy z odpalaniem (astra F X16SZR)


Gość d_woj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam opla astre F (classic) z silnikiem 1.6 w LPG. Samochód z końcówki 99 roku w "bogatej" wersji basic :)

Problemy zaczęły się jakiś czas temu (miesiąc, dwa) i objawiały się coraz dłuższym "kręceniem" rozrusznikiem aby odpalił. Działo się tak w większości losowo czyli bez żadnych reguł typu silnik ciepły lub zimny.

 

Ostatnio po postoju (ponad 8 godzin) samochód nie chciał odpalić.

Objawiało się to kręceniem rozrusznika po czym słychać, ze silnik już zapala ale odrazy go "dusiło" i dopiero za 10tym razem załapał.

Oczywiście samochód odpalałem na benzynie (zresztą nie ma innej możliwości).

 

W samochodzie wymieniłem świecie, sprawdziłem czujnik temperatury silnika (sam czujnik jak i same przewody do ECU są sprawne), sprawdziłem filtr powietrza (czysty), sprawdziłem mono-wtrysk (leci mgiełka), wyczyściłem waz do odmy.

Stwierdziłem tez, ze może przez zimę do zbiornika dostała sie woda wiec dolalem specjalny preparat wiazacy wode oraz zatnkowalem Pb do pelna.

 

Komputer nie chcial wejsc w tryb diagnostyki wiec odpialem przewody od ECU oraz klemy od akumulatora.

Pokazywal blad czujnika temperatury ze wzgledu na to, ze byl wypiety. Poza tym zadnych bledow nie ma.

 

Czy podrzucicie jakies sugestie co to moze byc i jak to zdiagnozowac w domu (o ile sie da) ?

Pozdrawiam serdecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olaola1

Wyjmij pompę z baku i sprawdź stan wężyka w niej. Miałam podobne objawy jak moja Sintra nie odpalała.

Wężyk pękł ze starości i czasem łykał powietrze.

Albo sama pompa już niedomaga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście samochód odpalałem na benzynie (zresztą nie ma innej możliwości).

 

Jak to nie ma takiej możliwości?Zawsze można odpalić na LPG.Poczytaj instrukcję do twojego LPG.Chyba że gazownik w programie zablokował taką możliwość.

Po drugie sprawdź czy pompa pompuje.Powinno być słychać przekaźnik przez chwilę po przekręceniu kluczyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawid96

U mnie też mam takie objawy, że kreci kreci już prawie załapuje i pada. Pół godziny wcześniej odpaliłem i chodził jak żyleta, potem nic nie robiłem i problem się pojawił. Po jakiś znowu 30 minutach odpalił i chodził. Ktoś wie co mu może być?

(Nie chciałem zakładać osobnego tematu bo podobny problem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak to nie ma takiej możliwości?Zawsze można odpalić na LPG.Poczytaj instrukcję do twojego LPG.Chyba że gazownik w programie zablokował taką możliwość.

Po drugie sprawdź czy pompa pompuje.Powinno być słychać przekaźnik przez chwilę po przekręceniu kluczyka.

Nie ma. Instalacja jest tak ustawiona aby przelaczyla sie na gaz po uzyskaniu odpowiedniej temperatury.

 

Sama pompka chodzi zreszta jak by nie chodzila to by nie jezdzil na benzynie.

A czy to moze byc wina silnika krokowego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Instalacja jest tak ustawiona aby przelaczyla sie na gaz po uzyskaniu odpowiedniej temperatury.

 

Sama pompka chodzi zreszta jak by nie chodzila to by nie jezdzil na benzynie.

A czy to moze byc wina silnika krokowego?

Rozumiem że jest zablokowana opcja odpalania na gazie. Jeżeli nie to jest możliwe odpalenie na LPG.Wkładasz kluczyk do stacyjki,przekręcasz kluczyk do zaświecenia się kontrolek i jednocześnie naciskasz przycisk od stacyjki LPG aż sama przełączy się na LPG.Jest to tak zwane awaryjne odpalanie

http://landi.pl/assets/files/LANDIRENZO-INSTRUKCJA.pdf

Przy krokowcu raczej byłyby błędy.Pompka może chodzić ale może się zapowietrzać,może mieć nieszczelny zaworek,może być zapchany filtr paliwa itp.Możesz też mieć odcięcie paliwa przekaźnikiem aby pompa nie pracowała na gazie.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawid96

Na początek wyjmij i wyczyść sprajem do czyszczenie gaźników i turbin

Już to robiłem dwa dni temu i nic nie pomogło. Czasem jest tak, że trzyma obroty, wskazuje trochę ponad 500.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności