Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

...cchciałbym aby odpowiedzi na pojawiajace sie pytania typu jaki rodzaj instlacji do......?? aby odpowiedz była z wyjaśnieniem dlaczego...:) pozadrawiam GazEksperta..:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..i o to chodzi :( samochodzików na LPG jest masa i masa problemó jest róniez z tym zwiazana, przewaznie przez nie fachowośc serwisu :lol: Bardzo sie cie cieszymy że ktoś Taki bedzie odpowiadał na nasze pytania... :)

 

no to ja moze zaczne:

:)

mam 1.4 16v w coraie 96 silnik x14xe ecotec. Mam instalacje na śrubę i mampytanko na parwoniku znajduje sie taka jedną śróbką którą można kecić od czego to jest?? (podobno od wolnych obrotwów) pokręciłem tym nieco... ale nie wiem zabardzo w któe i na jakiej zasadzie działa. A drugie pytanko to auto jezdzi dobrze pali 9.5 l/LPG na 100 w mieście. Jezdzi dobrze wiadomo straciło na dynamice. Ale zaraz po zapomntowaniu gazu zaczeły, podczas prób jazdy na benzynie auto szarpało nie chciało przyśpieszać wogóle nie wchodizło na obroty zostały zczyta błędy, błąd sondy Lambda (ale to chyba normalka przy emuowaniu tego urządzenia) i drugi błąd modułu QUAD i tu zaczeły sie schodzy co to i dalczego...a co najlepsze z tego wszytskiego po przejechaniu 6 tyś na lpg auto zaczeło chodzić na benzynie....błędów jeszcze nie zczytawąłem czy sie pojawia...I pytanie następne auto na LPG przyśpiesza do dobrze ale około 5 tyś czyć spadek mocy... ale auto przyspiesza nadal...

 

...ale długie... :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam głupie pytanie :( ale męczy mnie od pewnego czasu :?:)

 

Wiem że są instalacje II generacji i IV generacji (wtrysk). A III generacja to co to takiego, istnieje wogóle czy nie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam wrażenie, że moja astra (1.6) pali za dużo gazu (instalacja ma 3 m-ce): trasa 8,5/100 przy prędkości 80km/h (a na benzynie spalal 6 przy 90). W mieście jeszcze nie sprawdzalem, bo w mieście malo jeżdże. Prosze o sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..i o to chodzi :( samochodzików na LPG jest masa i masa problemó jest róniez z tym zwiazana, przewaznie przez nie fachowośc serwisu :) Bardzo sie cie cieszymy że ktoś Taki bedzie odpowiadał na nasze pytania... ;(

 

no to ja moze zaczne:

:)

mam 1.4 16v w coraie 96 silnik x14xe ecotec. Mam instalacje na śrubę i mampytanko na parwoniku znajduje sie taka jedną śróbką którą można kecić od czego to jest?? (podobno od wolnych obrotwów) pokręciłem tym nieco... ale nie wiem zabardzo w któe i na jakiej zasadzie działa. A drugie pytanko to auto jezdzi dobrze pali 9.5 l/LPG na 100 w mieście. Jezdzi dobrze wiadomo straciło na dynamice. Ale zaraz po zapomntowaniu gazu zaczeły, podczas prób jazdy na benzynie auto szarpało nie chciało przyśpieszać wogóle nie wchodizło na obroty zostały zczyta błędy, błąd sondy Lambda (ale to chyba normalka przy emuowaniu tego urządzenia) i drugi błąd modułu QUAD i tu zaczeły sie schodzy co to i dalczego...a co najlepsze z tego wszytskiego po przejechaniu 6 tyś na lpg auto zaczeło chodzić na benzynie....błędów jeszcze nie zczytawąłem czy sie pojawia...I pytanie następne auto na LPG przyśpiesza do dobrze ale około 5 tyś czyć spadek mocy... ale auto przyspiesza nadal...

 

...ale długie... :?

 

[ Dodano: 23-01-2006, 10:17 ]

Witaj wacha007

 

śrubka o którą pytasz sluży od zwiekszania i zmniejszania ciśnienia gazu na wolnych obrotach (w wiekszości podnosi ona lub zmniejsza obroty ale nie zawsze) oprocz tego sluzy do ustawienia mieszanki gazu (na biegu jałowym). Jeżeli chodzi o drugie pytanko to nie wiem jaka jest instalacja i moze byc zle rozcieta sonda lambda lub zle zemulowana, a błąd modułu QUAD moze byc spowodowane zlym ustawieniem mieszanki gazowej po ktorej mapa paliwa sie nieco rozjechala i stad moze byc ten błąd.Co do 3 pytania to nie bardzo rozumiem o co w nim chodzi jak bys mogl to napisz jeszcze raz 3 pytanie. Pozdrawiam

 

[ Dodano: 23-01-2006, 10:29 ]

No ja mam głupie pytanie :lol: ale męczy mnie od pewnego czasu 8):)

 

Wiem że są instalacje II generacji i IV generacji (wtrysk). A III generacja to co to takiego, istnieje wogóle czy nie :(

 

[ Dodano: 23-01-2006, 10:30 ]

Witaj:)

Otóż jest a raczej były instalacje III generacji - jest to instalacja wtrysku gazu , ale jest ona sterowana poprzez sonde lambda , czujnik TPS itd. a nie tak jak w IV generacji sterownie jest poprzez wtryskiwacze benzynowe. Instalacje III gen. zostały wycofane ze wzgledu zbyt duży koszt instalacji ok. 5000 zl. w porównaniu do IV gen. któtrej koszt na dzien dzisiejszy wynosi okolo 4000 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma takie pytanie. Mam u siebie w aucie (silnik 1.4 jednopunktowy wtrysk) założoną instalację LPG Lovato bez komputera, przejechane jest już na niej około 60 tys km. Nagle wzrosło bardzo mocno spalanie, dochodzi na mieście nawet do 16 l/100 kma na trasie do 11 l/100 km. Wcześniej na mieście paliła 10 l a na trasie 8 l. Nadmienię, iż filtry (gazowy też), świece i przewody było niedawno wymieniane. Byłem u "gazownika" u którego zamontowałem instalację, zrobił regulację i nadal to samo, (no moją sugestię, że może membrany już są sztywne, mówi, że parownika nie trzeba regenerować, że mambrany powinny wytrzymać do 100 tys km i że gadam głupoty) pojechałem do innego - powiedział, że wszystko jest OK a auto dalej pali jak smok. Dynamika jazdy jest w porządku, na teraźniejszym mrozie też nie ma kłopotu, tylko to ogromne spalanie. Co to może być :) Proszę o sugestię.

pozdrawiam Marcin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...instalacja lavato bez komputera taka na śrube :) a co do niejasnego pytania to: jest taki objaw przyśpieszamy ostro auto przyśpiesza wiadomo jak ecotek od 3 tyś czyć "uderzenie" mocy i ciągnie ąłdnie do góry ale przy 5 tyś obrotach czyć spadek przyśpieszania choć auto dalej przyśpiesza lecz nie w takim tempie... podejrzewam że chodzi o mikser.. ze zmniejsza mi średnice dolotu i dy silnik potzrebuje juz diżo powietrza to nie dostaje go na tyle duże włąsnie przez mikser (zwęzkę)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam wrażenie, że moja astra (1.6) pali za dużo gazu (instalacja ma 3 m-ce): trasa 8,5/100 przy prędkości 80km/h (a na benzynie spalal 6 przy 90). W mieście jeszcze nie sprawdzalem, bo w mieście malo jeżdże. Prosze o sugestie

 

[ Dodano: 23-01-2006, 12:47 ]

Witaj ponownie wacha

poprostu brakuje mu gazu śruba sie sama nie odkręci przy większych obrotach ,tak jak silnik krokowy który dozuje dawke paliwa odpowiednią do obrotów silnika .

 

[ Dodano: 23-01-2006, 12:51 ]

Astro

nie napisałeś jaki masz rodzaj instalacji,faktyczne spalanie gazu możesz określić po przejechaniu 1000-1500km. w cyklu mieszanym.

 

[ Dodano: 23-01-2006, 13:02 ]

Witaj Cinek

sprawdź sonde lambda w jakim zakresie pracuje, interesują mnie parametry z analizatora spalin .Co do membran to rzeczywiscie powinny wytrzymać 100 000km

,ale pod warunkiem pprawidłowego użytkowania .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności