Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

No są też przeciwwskazania przy niektórych autach z nowej generacji z bezpośrednim wtryskiem np. Mazda a do Merca i jego silników CGI wcale nie ma instalek, więc przeciwwskazania czasami bywają;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo przeciwwskazania są przy niektórych silnikach ze stopów lekkich. Po prostu chodzi o wyższą temperaturę spalania mieszanki na LPG, co może powodować wypalanie gniazd zaworów i samych zaworów przy zbyt ubogiej mieszance. Lubryfiaktory to w większości przypadków naciąganie klienta na niepotrzebne koszty (choć w niektórych przypadkach faktycznie są konieczne - ale ja osobiści w takim przypadku po prostu nie montowałbym instalacji).

 

Co do Staga300 to sam mam w 2 autach jeden to stary klon) i nie narzekam. Ale ostatnio robi się lokalna konkurencja w Białymstoku - od jakiegoś czasu obserwuję coraz więcej opini, że lepsze od staga, a klienta nie mają w poważaniu tak jak AC. Produkty mieli w dodatku nieco tańsze (sprawdzałem kilka miesięcy temu)... Ale za mało tego jeździ, by wyciągać ostateczne wnioski. Póki co Staga 300 (najlepiej w wersji plus) mogę polecić.

Edytowane przez ReFLeX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam bo już troche przestarzałe moim zdaniem odpowiedzi ;)

Planuje założyć gaz do mojej astry 2 1.6 8v, 2003r, tylko nie wiem jaki. W serwisie doradzili mi żeby LPG Tech bo ma 5 lat gw. na elektronike i 2 lata reszta, koszty to 2300. Pytałem się o BRC co jest koszt wyższy, nie pamiętam ile, ale mówił że lepszy jest LPG Tech bo BRC nie był od lat unowocześniany i części są droższe. Czy ewentualnie inny np STAG. Co mi poradzicie. I jeśli chodzi o wasze spalanie po miejscu to jakie są wasze spalania benzyny zanim przełączy się na gaz??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odswiezaj tylko poczytaj !!!

tematow w pip o tym co montowac czego nie

a i tak najwazniejszy jest instalator LPG

paprak najlepsza potrafi spierdzielic

a spec z taniej zrobi dzialajacy poprawnie uklad

sam mam 2 generacje ktora dziala idealnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mój brat zamontował sobie ostatnio instalację gazową BRC i jest zadowolony. Dał mi na małą jazdę i nie zauważyłem różnicy w zachowaniu samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Corsa E 1.4 z lpg fabrycznym auto ma nie całe 2m-ce i przebieg 3500km: jak wysiadam po jeździe i stanę koło komory silnika to lekko czuje zapach gazu, czy to normalne?

Dodam że przez pierwsze ok 2500km czegoś takiego nie czułem (tak mi się wydaje).

Edytowane przez mojo333

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności