Skocz do zawartości

Opinie o firmie BEKO


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Noszę się z zamiarem kupna pralki i piekarnika. W związku z tym ostatnio w wolnej chwili siedzę i przeglądam interesujące oferty. Szukałem dość sporo na tablicy i allegro, aczkolwiek jeśli chodzi o to różnica między nową pralką z gwarancją a używaną chociażby przywiezioną z Niemiec spowodowała, że decyduje się na wariant sklepowy.

 

Z tego co udało mi się znaleźć, dość ciekawą ofertę jeśli chodzi o pralki ma firma BEKO. Nie szukam jakieś rewelacji, pralkę poszukuje tanią podobnie jak piekarnik. Ponieważ mam pod domem Euro RTV AGD, wybrałem się wczoraj przejrzeć ich ofertę. Niestety Euro nie prowadzi firmy BEKO ze względu jak to określili "problemy serwisowe" Co lekko zachwiało moim wyborem.

 

Nie mniej zwracam się do Was z pytaniem czy ktoś z Was jest użytkownikiem sprzętu firmy BEKO ? Jakie są Wasze opinie, może korzystaliście z gwarancji - jak ona przebiegła. Będę wdzięczny za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Fircyk81

Dwa miesiące temu kupowałem pralkę. Też myślałem o beko, ponieważ były najtańsze... W neonecie odradzili mi beko -wg sprzedawców awaryjne, kupiłem boscha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Łukasz - stare sprzęty nagle w moim domu odmówiły posłuszeństwa, w związku z małą opłacalnością naprawy też zdecydowałem się na wymianę.

BEKO - reklamujesz w sklepie w którym kupujesz i to jest ich problem, gwarancję można rozszerzyć do 5 lat (najczęściej tyle wytrzymuje nowy sprzęt bez względu na firmę - komponenty są tych samych producentów), więc cena ma znaczenie - piekarnik i płyta, zmywarka i lodówka (użytkowane intensywnie od ok 2 lat lata u mnie na razie problemów nie ma).

Pralka u mnie najtańsza była POLAR (wyrób słowacki - klon whirlpool).

Natomiast fajny komentarz sprzedawcy usłyszałem w jednym sklepie - "Panie jak używacie kuchni i ona nie jest na pokaz, to kupuj pan te tańsze sprzęty, i tak są składane z tych samych części a niema co za firmę kasy wyrzucać - za chwile to co pan na firmę wydasz to kupisz następną).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamujesz w sklepie, ale bez piekarnika czy pralki jakiś czas zostaniesz... tu ważna jest szybkość reakcji serwisu na reklamację...

 

Holcu ty masz jeszcze 3cią możliwość - nowe z DE, o ile nie za daleko i sam zamontujesz. Tylko odpuść Miele...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Media Markt w DE ok. 40 km, sprzęt grający właśnie tam kupiłem bo był za 299 EUR firmy Onkyo a u nas ten sam model ok. 1800 zł. Więc różnica znaczna. Co do pralki i piekarnika zaraz z ciekawości sprawdzę niemiecką gazetkę.


Szukam czegoś taniego, bo nie gotuje w piekarniku raczej mega natrętnie - czasami może z 5-7 razy do roku więc poco mi piekarnik z górnej półki, jak taki za 800 zł również upiecze (zwłaszcza, że mój stary udało się sprzedać za 300 zł)

 

Podobnie z pralką choć tutaj troszkę inna sprawa - miałem ją już 4 lata a w dodatku mamy mega twardą wodę, że kamień raz w tygodniu na kranach się osiada, toteż zdecydowałem się sprzedać ją bo to już ten wiek, bo to jest jeszcze sprawna więc udało mi się też za 300 zł sprzedać a że piorę stosunkowo częściej niż piekę w piekarniku to tutaj chciałbym kupić coś w widełkach do 1500 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicaj w zasadzie masz rację i o tej kwestii nie myślałem, ale jak coś walnie to po upływie tych 5 lat i tak w zasadzie trzeba kupić nowe.

Ogólnie teraz jest moda na sprzęty robione na pewien tylko okres - dość często siadają po upływie gwarancji - taka opinia panuje też u niektórych sprzedawców. Inna rzecz że i jakość komponentów nie jest taka sama jak dawniej, oszczędność materiałów i nowe technologie odbijają się nam czkawką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Szwagierka kupiła pralkę Beko kilka lat temu.W okresie gwarancyjnym wymieniana była pompka wody oraz drzwiczki bo opadły i musiała podnosić do góry aby trafić w zamek.Niby nikt się na drzwiczkach nie wieszał a tym bardziej dziecko bo za małe.Ale fakt faktem,że drzwiczki miała bardzo często uchylone bo pralka przy małym dziecku w domu chodziła prawie codziennie.Od tamtej pory ma z nia spokój a jest już po gwarancji.

Ja kilka lat temu kupiłem Boscha składanego w Polsce.I co najciekawsze też mi drzwiczki opadły w okresie gwarancji 2 razy....a małych dzieci w domu brak.Żona i ja jesteśmy na ten temat uczuleni i pozostawiamy otwarte drzwiczki przez kilka godzin bezpośrednio po praniu do osuszenia (pralka stoi przy kaloryferze) po czym je zamykamy.Sam mechanior się dziwił,że nie spotkał się jeszcze z tak opadniętymi drzwiczkami po kilku miesiącach użytkowania pralki uczulając nas na nie wieszaniu mokrego prania na otwartych drzwiczkach w celu jego wywieszenia tak jak niektórzy potrafią to robić.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

U siebie mam pralkę Beko Volumax5, jak na razie działa bez zarzutów 6 lat.

Wcześniej u rodziców też było Beko i wytrzymała 8lat, zapewne działała by dłużej ale stała w pomieszczeniu bez ogrzewani i trochę zawilgoconym i zżarła ją rdza. Kolejną pralką był Elektrolux - dał radę 2,5 roku potem padło łożysko, które jest wtopione w obudowę i nie da się go wymienić- pralka poszła na szrot, aktualnie od kilku miesięcy pralka Samsung- była najtańsza i taką doradzili sprzedawcy w sklepie, przedłużona gwarancja do 5lat.

Sprzedawca w sklepie twierdził że teraz wszystkie marki się psują, najlepiej kupić najtańszą przedłużyć gwarancję i mieć spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poszukać BOSCHA made in germany lub zapytać w ich centrali które to modele są składane za Odrą. Mam taką właśnie pralkę (8lat) i zmywarkę 4 lata. Używane są codziennie i nic się złego nie dzieje. Wczesnej przez wiele lat miałem zmywarkę i pralkę Whirpool a te też made in germany (już takich nie ma) i nic się nie działo aż skonały ze starości. Zmywarka kupiona w 1996 roku padła po bezawaryjnej służbie w 2010 czy 2011 roku. Pralka została oddana znajomym do domku letniskowego i chyba jakiś czas temu wciąż działała. Osobiście odradzam BECO ze względu na chamskie wykonanie i niską jakość (fabryka w Turcji?). Jak mam coś z AGD polecać to polecam w tej kolejności: Miele (drogie), Bosch (made in germany), Siemens (made in germany) i ... Samsung o zgrozo... ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności