Skocz do zawartości

ile daliscie za Merive 2015 .UPUSTY


Gość lukasz.zst

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukasz.zst

Witam
Jestem tutaj nowy

Jestem na etapie podjęcia na 100% czy chce kupić nowego Opla Merive LPG Cosmo
Obecnie posiadam Hyundai ix20 1.6AT Style auto ma przebieg 55 tys. km bez wypadkowe i w 100% serwisowane w Hyundaiu ,nawet myte .W salonie powiedziano mi że auto po 3 latach jest warte 28 tys.zł gdzie płaciłem 73 tys.zł na rynku wtórnym 38 tys.zl .

Postanowiłem kupno nowego auta do którego będę sie mieścił mam wzrostu 207 cm :-)
Padło na Opel Meriva LPG ostecznośći Moka LPG
Zrobiłem to samo co w moim przypadku w poprzednich latach żę kupuje auto tam gdzie jest najtańsze , kto da lepszą cenę , Hyundaia kupiłem 600km od miejsca zamieszkania.

Wysłałem zapytanie do kilkunastu dilerów Opla , okazuje sie tak jak w poprzednim wypadku im mniejszy salon tym leprze warunki
Dostałem taka ofertę na nowe auto

Opel Meriva 1.4 LPG Como , lakier biały i dodatkowe wyposażenie kosztuje 81 tys.zł upust dostałem 15 tys.zł czyli 66 tys.zł brutto


Ceny są bardzo różne niektorzy dilerzy twierdzą że masymalny rabat to 8 tys.zł i ani złotówki taniej

Jak było u was ?????


Jak sie spisuje wam LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość piotr1982

"stare" auto najlepiej sprzedać samemu - teraz jest dużo możliwości np otomoto

mojego chcieli wziąść w rozliczeniu za 20 a po 24h sprzedałem go za 25

nie wiem jak w was, ale u mnie 5 tysięcy piechotą nie chodzi.

Najlepiej cene auta wytargować u kilku dilerów i z ofertami przejść się do 2 - 3 najlepszych (najtańszych)

 

A jak się sprawuje meriva z LPG?

obecnie mam przejechane 23tys km i jeździ dalej ;-)

pali ok 8 chyba że jedziesz autostradą a na tempomacie jest 150/170... wtedy spali 10-12

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość MarcinM

Witam Mamy merive 1.4 turbo lpg od Listopada 2014r,podawane spalanie w katalogu przez producenta to jakas mrzonka,stosujac ecodrving i ZBLIZYC się do tych danych jest arcytrudne ale żeby nie było jesteśmy zadowoleni a spalanie wychodzi nam tak:

1)Autostrada licznikowe 170km/h(4000obr/min V)gps 158km/h-13llpg/100km

2)Miasto na krótkich odcinkach normalnie 12llpg/100km,ecodryving 10llpg/100km

3)Dmuchanie i chuchanie mega ecodryving zero przyjemności z jazdy z Katowic do Krakowa(przez Olkusz)7.5llpg/100km

4)Na równej drodze(pomijając czy z wiatrem z pod wiatr ale wydaje mi się ze z wiatrem ;))90km/h pokazuje co pawda ale rzadko 5+llpg/100km

Ogólnie jesteśmy zadowolenie po w tej cenie przy aktualnych promocjach z fabryczna lpg nie ma praktycznie konkurencji(hyundai ix30 lpg sprzedawca poinformował nas ze i tak w czasie jazdy na lpg dawkowana jest benzyna)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A mnie się wydawało że lpg jest sprzedawane w kg...

 

A może pomyliło mi się z CNG...

 

To zależy co masz na myśli, instalacja LPG jest w kilogramach, płynny gaz w litrach. Na kilogramy to masz węgiel kamienny.

Odpowiadając na tematyczne pytanie - ja za wersje "enjoy" z pakietem upgrade i innymi dodatkami dostałem w tym miesiącu upust około 10.000 zeta. Ale dealer powiedział wprost, że upusty mają albo stałe katalogowe, albo procentowe (czyli im drożej kupujesz tym większy rabat). Z wyliczeń w pewnym momencie nam wyszło, że po dołożeniu pakietu, dwustrefową klimę mieliśmy za darmo w stosunku do upustu katalogowego. Warto to dobrze poprzeliczać na miejscu. Kupując wersję wypasioną cosmo miałeś prawdopodobnie upust procentowy, czyli wyszło więcej niż w moim przypadku czyli 16.000, ale oczywiście i cena końcowa większa : SMILE :

 

PS. Opel ma podpisaną umowę z siecią sklepów Selgros i mając kartę Selgrosa ma się dodatkową zniżkę na auto. Dodatkowo, jeśli wy lub ktoś z najbliższej rodziny ma opla to gwarancja jest przedłużana z automatu z 2 na 4 lata : SMILE :

Edytowane przez mxzptlk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności