Skocz do zawartości

Opel Tigra nie pali na dwa gary błąd f 95


Gość RODI86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was trochę mnie tu nie było z góry przepraszam jak coś źle napisze jestem świeżym posiadaczem tigry 1.4 16v ecoteka z 96r

od jakiegoś czasu zaczynała tigra szarpać gasnąć i palić tylko na dwa gary 1 i 4 bo sprawdzaliśmy po sprawdzeniu na wyświetlaczu tid pokazuje błąd 95 co po szukaniu u wujka google pokazało zawór egr. Moje zmartwienie to lejące się mocno paliwo w 2 i 3 gar bo po chwili palenia autka kapie z wydechu paliwo czy tak może robić zawór egr??? :niepewny:

 

przepraszam jak źle coś opisałem ale nie miałem takiego autka z elektroniką w silniku a nie mam kogo się poradzić :zalamany:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Moze,nie wiem jak w 1.4 ale w 1.6 egr wspólpracuje z cylindrem 2 i 3.ale zeby kapało paliwo ?

 

miałem podobnie w 1.6 8V ciągle mi "zarzucało" swiece na 2 i 3 cylindrze,zaslepienie rozwiązało problem.Z tym ze u mnie nie było zadnego błedu,u Ciebie jest, czyli byc moze egr bedziesz musiał wymienić.

 

Ps.Błedy sinika odczytujemy w ten sposób http://www.forum.astratuningteam.pl/viewtopic.php?p=268963

Jestes pewien ze masz bład egr?

Bo na TID 95 to nie egr.....

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po jakim czasie kapało od odpalenia mogło to być nawet po 20 minutach ale po chwili czuć zapach paliwa błąd na wyświetlaczu pokazuje po przytrzymaniu dwóch guzików najpierw wyświetla się F 12 a po chwili trzy razy 95 po czym się resetuje zegarek po odczytaniu dokładnie znaczy tak

 

95 Zawór gorącego rozruchu lub obwód niskiego napięcia (Bosch Motronic)

 

po szukaniu u wujka google znalazłem, że to oznacza uszkodzony zawór egr nie znam się na tym dlatego pytam czy to normalne że zalewa te dwa gary przez egr uszkodzony kapanie z wydechu pewnie powód złej dawki paliwa tigra szybko zjadła paliwo z baku

Edytowane przez RODI86

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałes mój post?masz linka jak sprawdzic kody błedów silnika

 

TID kod 95 brak komunikacji między radiem i TID.

Masz radio oryginalne?

Z TID błedy nie mają nic wspolnego z silnikiem.

 

Odczytaj błedy jak linku co podałem.

Iskra wogóle jest?

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki odczytam za pomocą zworki i napisze

 

a co do pytań to nie mam radia oryginalnego ale ten kod 95 zaświeca się tylko kiedy check się świeci tak to nie pokazuje się zgaszę autko włączę zapłon wciskam te dwa guziki od tida pokazuje 00 km/h po czym się resetuje a po uruchomieniu silnika i gdy check się zaświeci cały czas wciskam dwa guziki i zaświeca mi się 00 km/h po czym F 12 i po tym 95 ale to mało ważne zrobię metodą zworki

 

iskra jest kable wysokiego napięcia świece i cewka mieniane były i taki sam efekt dodam, że mocno dymi po przy gazowaniu


oki odczytam za pomocą zworki i napisze

 

a co do pytań to nie mam radia oryginalnego ale ten kod 95 zaświeca się tylko kiedy check się świeci tak to nie pokazuje się zgaszę autko włączę zapłon wciskam te dwa guziki od tida pokazuje 00 km/h po czym się resetuje a po uruchomieniu silnika i gdy check się zaświeci cały czas wciskam dwa guziki i zaświeca mi się 00 km/h po czym F 12 i po tym 95 ale to mało ważne zrobię metodą zworki

 

iskra jest kable wysokiego napięcia świece i cewka mieniane były i taki sam efekt dodam, że mocno dymi po przy gazowaniu

Sprawdziłem metodą zworki i jest tragedia nie udało mi się zczytać wszystkich ale jest ich cała masa aż się załamałem kody jakie mi się udało zczytać to

1405 Uszkodzenie zaworu EGR

1503 Immobilizer - nieprawidłowa identyfikacja modułu immobilizera

0443 Usterka zaworu przewietrzającego w układzie odpowietrzania zbiornika paliwa

0412 Zawór sterujący „A" w układzie doprowadzania powietrza dodatkowego

1530 Przekaźnik klimatyzacji

1410 Przekaźnik dmuchawy powietrza dodatkowego / przekaźnik klimatyzacji

0200 Uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza

0230 Przekaźnik pompy paliwa

0340 Nieprawidłowy sygnał z czujnik wałka rozrządu

1640 Usterka układu sterowania zapłonem z czterema cewkami - stopień końcowy

0505 Usterka w układzie regulacji obrotów biegu jałowego

0335 Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego „A"

0115 Czujnik temperatury silnika

0120 Czujnik położenia przepustnicy

Edytowane przez RODI86

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak aku już jest lipa i wczoraj już na padniętym próbowałem odpalić

 

a w tym roczniku skasuje błędy za pomocą klemy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj,nie jestem pewien,bo u mnie w AF w 1995 z tym ze kody dwucyfrowe to dawało rade.

Bład immo np mógł powstac od palenia na kiepskim aku.

z odczytu na zworkę nie wiemy które błedy sa aktywne.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki zdejmę klemę i napisze co i jak


tak aku już jest lipa i wczoraj już na padniętym próbowałem odpalić

 

a w tym roczniku skasuje błędy za pomocą klemy??

przepraszam, że tak długo zostawiłem na noc autko bez klemy no i dzisiaj rano sprawdziłem te same błędy ma i chyba jeszcze jeden pominąłem jest nim 14 czujnik temperatury płynu chłodzącego niskie napięcie

 

zaślepiłem zawór egr

 

po uruchomieniu przez 3 sekundy fajnie po czym obroty spadają zaświeca się check słychać jak chodzi na dwa gary dodam, że jak dodam gazu to pracuje na cztery ale mocno dymi i śmierdzi benzyną strasznie a wszystko zaczęło się psuć kiedy wymieniłem gumę łączącą przepustnice z kolektorem bo była pęknięta :zalamany:

Edytowane przez RODI86

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpiecie klemy nie skasuje błedów.Pasowało by podpiac program i zobaczyc które błedy są aktywne.Taka duza ilosc sugeruje uszkodzenie inst lub samego sterownika(jezeli wszystkie błedy aktywne)

Smierdzi benzyną bo mieszanka jest nie spalana.

Edytowane przez mk5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności