Skocz do zawartości

Opel Tigra nie pali na dwa gary błąd f 95


Gość RODI86

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem dzisiaj okablowanie miernikiem od wtrysków zwarcia nie ma żaden się nie masuje z drugim połączenie od wtyczki wtrysku do samego kompa jest w jakiś jeszcze sposób można sprawdzić to okablowanie?? :niepewny:


Panowie proszę was o pomoc o jakieś informacje na temat komputera bo szykuje mi się wymiana komputera znalazłem na necie kompa o takich samych numerach ale czy nie będą problemy z immobilazerem i czym się różnią komputery z innymi numerami bo ja to rozumiem jako różnicę w wyposażeniu silnika proszę o wyrozumiałość nie wiem na czym to polega a chciałbym się czegoś na ten temat dowiedzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Masz kompa z immo i musisz kupic najlepiej taki sam czyli oprócz takich samych numerów musi byc komplet , komputer,czytnik pod kierownicą i transponder(pestka z kluczyka)

Chyba ze sa tez wersje też do tego silnika bez immo.(kompy przed 1995)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety znaleziony komp na necie nie posiada nic po za zgodnością numerów :-( jest dużo kompów na necie ale nie o takich samych numerach szukając różnych informacji na google wydaje mi się, że lepiej będzie oddać do naprawy bo ceny odblokowania plus zakup kompa to w granicach 300zł

 

są jakieś pętle na immo ale czy to by zdało egzamin u mnie kupić kompa i tą pętle ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petla to ecu czytnik i transponder .

Ktoś potwierdził ze uszkodzony jest sterownik?

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprawdziłem dzisiaj okablowanie miernikiem od wtrysków zwarcia nie ma żaden się nie masuje z drugim połączenie od wtyczki wtrysku do samego kompa jest w jakiś jeszcze sposób można sprawdzić to okablowanie?? :niepewny:

Sprawdzałeś czy masz napięcie na wszystkich wtyczkach wtryskiwaczy po włączeniu zapłonu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownika nie sprawdzałem nie mam pojęcia jak a jak chce komuś kto się tym zajmuje dać to od razu mi go oddają bo widać, że był już naprawiany tyle,że ja tam nic nie robiłem :-(

 

nie sprawdzałem napięcia na wtyczkach od wtryskiwaczy wydawało mi się, że się nie da podobno tam jest wysyłany bardzo krotki sygnał impulsowy i miernik będzie wariował.

 

Jedyne po czym stwierdzam, że to sterownik padł to po sprawdzeniu kompresji w cylindrach,listwy z wtryskami czy nie leją itd,ciśnienia pompy paliwa,podciśnienia wszystkie,zaślepiłem zawór egr oraz sprawdziłem całe okablowanie od wtrysków aż do samego kompa i wszystko jest dobre

 

w jaki sposób mogę sprawdzić jeszcze ??

Edytowane przez RODI86

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz schemat do tego silnika ? Jak nie to daj znać.

Jeśli zmostkujesz styki przekaźnika pompki paliwa to ta powinna wystartować Jednocześnie na wszystkich czterech wtryskiwaczach powinno pojawić się napięcie (takie jak w instalacji)

Wspominałeś wcześniej że po zamianie wtyczek wtryskiwaczy pojawił się błąd na innych cylindrach. Możliwe że właśnie dwa wtryski nie maja napięcia i po zamianie sterownik wykrył to wtedy na innych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam schematu ani nic posiadam tą tigre od 3 tygodni z czego tylko tydzień jeździła po zmianie wtyczek zmieniała sie awaria ale ze skutkiem zalewania cylindrów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności