Skocz do zawartości

Astra H 2005, swieci sie ABS, uboga mieszanka spalin, poziom chlodziwa


Gość grzenio23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzenio23

Witam, jestem posiadaczem Opla Astry od roku, a dokładniej to Vauxhallu Astry (mieszkam w UK). Jest to Astra z 2005 roku, silnik 1.6 TwinPort 16V, 105km. Jak ją kupowałem to świeciła się kontrolka takiej pompy, tzw. "kontrola emisji spalin", bylem z tym u mechanika, wszystko sprawdził i powiedział, ze to chyba typowy problem Astry bo kolejna osoba z tym do niego przyjechała a komputer nic nie pokazuje i nie ma to wpływu na jazdę, najprawdopodobniej jest to po prostu beznadziejne paliwo jakie tu mamy (oktan 92 jest prawie wszędzie, najwyższy to 95 z tego co widziałem), jednak chce to usunąć bo mam zamiar sprzedać to autko niedługo, ma ktoś może pomysł jak mogę to zrobić? po resecie komputera problem powraca po paru dniach :(

 

 

Kolejna rzeczą jest to, ze 3 tygodnie temu zaświeciła mi się nagle jak wjechałem w kałuże kontrolka ABS i nie chce zniknąć, udałem się od razu do mechanika, myśleliśmy, ze po prostu czujnik padł ale okazało się, że czujnik ABS, pompa ABS są absolutnie sprawne tylko taki kabelek, który łączy ABS z komputerem zgnił (?), bo ktoś przy nim szperał i był sklejony zwykłą taśma. Z tego co widziałem na ebayu itd. to ten kabel kosztuje 11 funtów, lecz za zrobienie tego krzyczą sobie po 200 funtów, bo diagnoza pierwsze 50f, wymiana 80f, kolejna diagnoza 50f, część 11f i zbiera się z tego ponad 200f.

 

Miał ktoś może kiedyś podobne z tym doświadczenie? Mam kolegę, który może mi pomóc to wymienić, zna się dobrze na samochodach, ma sprzęt itd. Tylko mam pytanie czy ktoś kiedyś coś z tym robił? Jest to trudne? Z tego co widziałem u mechanika to filozofia polega na odpięciu i podłączeniu.

 

 

Niestety, następna rzeczą sa leciutko falujące obroty spowodowane przez za cholerę nie wiem co, falują tak co 20sekund tylko jak auto stoi, wskazówka rusza się o 0,5cm? Może nawet mniej. Świeci mi się do tego na ekranie radia po zapaleniu samochodu "Poziom Chłodziwa", muszę wymienić czujnik od tego ustrojstwa, kosztuje tylko 10f a 5 minut roboty, ale czy to pomoże? Czytałem gdzieś na forach, stronach, blogach, że na falujące obroty pomaga wymiana tego czujnika bo przez niego komputer źle odczytuję dane (??)

 

Żadna z tych rzeczy nie ma wpływu na jazdę, tylko lekko kolorowo się robi na desce rozdzielczej :) Za 3 tygodnie muszę zrobić MOT (odpowiednik polskiego przeglądu) i wiem, że ze świecącym ABS'em na pewno tego nie przejdzie.

 

Proszę o jakieś porady i pomoc, jeśli kogoś spotkało coś podobnego :) Dziękuje bardzo i będę udzielał się na bieżąco :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak sam nie zrobisz będziesz musiał płacić mechanikowi...

A poza tym zmień mechanika jak nie potrafi dobrze zdiagnozować błędu. Świeci się check engine to musi być błąd.

Bez dokładnej diagnozy to szukanie igły w stogu siana.

A wymiana - jak masz gdzie i sprzęt to nie powinno być problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzenio23

Dziękuje za odpowiedź. Nie świeci się check engine tylko układ kontroli emisji spalin. Check engine to takie autko z kluczem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzenio23

nie zmienia postaci że błąd musi być... a więc odczytać to może coś więcej powie... może to paliwo a może sonda lambda..

 

Odczytałem błąd i wyszło "uboga mieszanka spalin", nie wiem co dalej, tutaj wszyscy mówią, że to przez słabe paliwo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności