Skocz do zawartości

Astra Z18XE 125km wielki problem pomocy!


Gość Piotrek4500

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek4500

Witam Wszystkich, jestem tu nowy. Przedstawię z grubsza mój problem, pacjent Z18XE.

 

 

-znaczny spadek mocy, bardzo słabe przyspieszenie, wytraca dużo prędkości na górkach i podjazdach stromych.

-cięzkie odpalanie po nocy, trzepotanie, brak reakcji na gaz, no chyba że wdepne w podłogę, po 1min lub 2 silnik pracuje już równiutko

-podczas jazdy zwyczajnej tj 5 bieg i 120km/h potrafi odciąć zapłon, wtedy miga check engine seria 3 mignięć wraz z samochodzikiem z kluczem po prawej u góry wzgędem check'a

odrazu nie odpali, trzeba odczekać kilka chwil czasem nawet dłuższych, w tym czasie włącza się samoczynnie wentylator i nie przestanie pracować dopóki nie wyjme kluczyka ze stacyjki i ponownie nie przekręce na zapłon, ten problem pojawia się też jak samochód odpalam po nocy, ale rzadziej. Odcięcie zapłonu występuje częśćiej na LPG niż na benzynie, podczas jazdy na lpg odcina zapłon nawet przy 150km/h za to na benzynie tylko gdy zwalniam, np stoje na światłach zapali się żółte chce ruszyć i zgaśnie.

 

CO ZROBIŁEM:

 

-zregenerowałem sterownik silnika i zaprogramowałem

 

- ostatnio w serwisie opla podłączyłem pod komputer, wykazało masę błędów i to większość tych które nawet nigdy nie występują bo nigdy nie psuje się ta część np. po skasowaniu błędów i na nowo zaprogramowania sterownika po 5km jazdy błedy nie pokazywały się jednak po dłuższej jeździe znowu to samo.

 

 

NIE MAM KOMPLETNIE POJĘCIA CO ZROBIĆ. WINA EWIDENTNIE LEŻY GDZIEŚ W ELEKTRONICE, POMOCY WYDAŁEM SPORO KASY BEZ EFEKTU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jest problem z wiązką silnika, nie masz gdzieś przetarć, uszkodzeń izolacji, śladów napraw, zaśniedziałych uszkodzonych pinów w kostkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek4500

Albo jest problem z wiązką silnika, nie masz gdzieś przetarć, uszkodzeń izolacji, śladów napraw, zaśniedziałych uszkodzonych pinów w kostkach."

 

Dotyczy to odcianania zapłonu?? Czy tego drugiego które opisałem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wszystkie problemy. Jest jeszcze opcja - autko z wody lub mocno trzepnięte.

Ale widzę że masz gaz, Możliwe że gaziarz coś spier.. - zakład polecany czy druciarz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek4500

Auto ma całą historię w książce serwisowej, jest 100% bezwypadkowe. Ja również nie miałem dzwona ani nic podobnego. Cóż sprawdze co gazownik mi powie. Nie widziałem żadnych przetarć na kablach. Jak sprawdzić te kostki i piny czy są zaśniedziałe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dobry elektromechanik by się przydał. Trzeba rozpinać i sprawdzać po kolei, mierzyć itp.


Jeszcze taka myśl - nie robił ktoś przy rozrządzie, - może tam jest problem, przeskoczony o ząbek.

W jakim innym modelu podobny motorek miał problemy właśnie z rozrządem i podobne objawy. chyba w Viki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek4500

Jakie Viki miała objawy? Bo zdaje mi się że problemy zaczęły się od wymiany rozrządu.. który był nie zrobiony dobrze tak mi się wydaje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności