Skocz do zawartości

Czujnik temp. zewn. Corsa B


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich.

Mam CB GSI. Na wyświetlaczu obok godziny i daty mam " - - " w miejscu gdzie ma widnieć temp. zewnętrzna. Pytanie moje jest takie. Gdzie jest dokładnie czujnik temperatury. Słyszałem że gdzieś w okolicy przedniego zderzaka, ale takie info nic mi nie daje, bo musiałbym cały przód rozebrać żeby tak po omacku znaleźć ten czujnik. Jeśli ktoś wie gdzie dokładnie to cudo się znajduje i ile ewentualnie kosztuje, to byłbym bardzo dźwięczny... ;)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki wielkie ;)

Kurcze, że ja tu wcześniej nie zaglądałem na to forum. Szybka odpowiedź i fajna szata graficzna... rewelka :D

 

Jeszcze raz dzięki bardzo.. Wreszcie zacznie mi się coś wyświetlać.... :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki pewien że zacznie coś pokazywać. Może masz luźne piny na płytce TID'a. Jeżeli tak to trzeba zdemontować i przelutować wszystkie delikatnie. Ja tak miałem ale już działa ;) Ale może u Ciebie to tylko czujnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiem tak, czasem, z samego rana, zaraz po rozruchu na wyświetlaczu ukazuje się 78 czasem 80 stopni, po kilku minutach znowu jest " - - "... Nie wiem, zaglądałem pod maskę i między zderzakiem a chłodnicą coś się dynda na przewodzie, pewnie to ten czujnik. Najpierw sobie go wyczyszczę, podłączę i zobaczę... jak nic nie da, to wymienię..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś dynda to moze to czujnik ;) U mnie latem pokazywało -35 stopni a po chwili od odpalenia --. Okazało się że popękały miejsca lutowania gniazda TID'a z płytką drukowaną. Po przelutowaniu śmiga do dziś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Między chłodnicą a wlotem powietrza. Za logo opla na przednim zderzaku

Gdzie dokladnie powinien być ten czujnik - u mnie był na samym dole pod zderzakiem - wpiety chyba w uchwyt od pasa przedniego do zderzaka. tylko ze byl problem ze zawyzalo zawsze temperature jak sie rozgrzal silnik. Teraz wcisnolem go wprost w jeden z otworów na wlot powietrza w zderzaku - i widze ze jest znacznie lepiej, tylko ze jest narazony bezposrednio na warunki atmosferyczne( snieg deszcz ). szukam jakkiegos dobrego mniejsca dla tego czujnika - gdzie za logo opla jest on dokładnie- jest tam jakis uchwyt?:lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie może ktoś z szanownych forumowiczów dałby fotkę jak jest zamontowany fabrycznie.

 

u mnie dyndał w niełasce z urwanym kabelkiem polutowałem i też w pierwszej wersji dałem go we wlot powietrza ... i gdy na dworze było ok. -6st to przy 60km/h wskazywał -16 potem poszedł na wzmocnienie zderzaka niestety o ile w ruchu temperatura była w miarę realna to podczas postoju pokazywał w środku zimy po 20 i więcej stopni od chłodnicy łapał ciepło i teraz to go tak w połowie wysokości zderzaka przypiąłem

 

a mam pytanko czy ten czujnik to normalnie taki zamulony jest, że dopiero po pewnym czasie coś wskazuje a czasem podczas jazdy wskazuje tylko "- -" ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanko czy ten czujnik to normalnie taki zamulony jest, że dopiero po pewnym czasie coś wskazuje a czasem podczas jazdy wskazuje tylko "- -" ?

U mnie wskazuje od razu i mam wpiety w zderzak tak ze wystaje minimalnie do przodu i wskazanie podczas jazdy sie nie zmienia zaleznie od predkosci, ani na postoju - wplu=yw temperatury silnika jest minimalny ( moze 1 stopien jak troche postoi)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

koledzy a jak zdemontować płydkę TIDa bo umnie chyba są lużne piny

i moze sprubował bym je polutować tylko niewiem jak się zato zabrać

kupiłem nowy czujnik bo tamten niedziałał

a ten czasami pokazuję temperaturę a czasami nie

z góry dzięki za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności