Skocz do zawartości

nierowna praca silnika na Pb jak i na LPG


Gość 26grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie zwracam sie do was o pomoc bo nie wiem co sie dzieje z moja Astra.Silnik pracuje nie rowno jak i na PB tak i na LPG( (na LPG na biegu jałowym samochod gasnie) i podczas jazdy po chwili zapala mi sie check engine i nie gasnie.

Odczytałem błedy metoda sinkowa 1405,0400,0443,0105,0130,0120 ale wydaje mi sie ze nie wszystkie dotycza jazdy na Lpg.Niektore bledy mogły sie pojawic podczas sprawdzanie czujnikow i nie moge ich wykasowac.Prosze o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasuje błedy odłaczajac kleme od aku ale nie wiem czy to tak sie kasuje,chciałbym wyeliminowac problem na Pb ale nie wiem własnie jak???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1996 błedy czterocyfrowe sie nie kasuja po odpieciu klemy(przerabialismy to w innym topiku).Ponoc niektórzy kasuja błedy na sekunde stykajac klemy do siebie(oczywiscie odpiete od aku)ale na ile to bezpieczne jest nie wiem bo ja tego nie robiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szkodnik993

Jak problem jest na PB jak i LPG to układ paliwowy można wstępnie wykluczyć. Podstawowe rzeczy to zapłon ciśnienie, paliwo i ma chodzić. Wiadomo, że nie do końca tak jak powinien ale to są takie podstawy, niezbędne minimum żeby ten silnik jakoś tam kuśtykał. Układ paliwowy można uznać za sprawny bo PB i LPG to dwa osobne układy tak, że na którymś paliwie chodziłby dobrze jeżeli to była by wina układu paliwowego. Zostaje ciśnienie i zapłon. Zakładając, że ciśnienia z dnia na dzień nie stracił to podejrzewam, że jest coś z zapłonem. Odpal silnik i po kolei zdejmuj przewody zapłonowe na każdym cylindrze, jeżeli na którymś cylindrze nie będzie reagował po zdjęciu przewodu to już wiadomo gdzie szukać. Może też być tak, że czujnik położenia wału ma jakieś zakłócenia, daje sygnał (inaczej by silnik w ogóle nie chodził) ale nie do końca właściwy. Sprawdź czy nie ma na nim jakiegoś syfu, opiłków, albo jakiś słaby styk na kostce powodujący zakłócenia. Ostatnio miałem właśnie do czynienia z czujnikiem uszkodzonym w taki sposób, że działał ale nie do końca właściwie i tak samo działał i silnik. To jest oczywiście tylko takie gdybanie bo nie widząc auta ciężko wyczuć co mu się stało. Na początek, zacznij od błahostek, które nic nie kosztują bo jak będziemy diagnozować przez internet to wymienisz pół auta i nadal nie będzie chodził. Błąd 0130 to efekt złej pracy silnika tak, że tym akurat nie ma co się przejmować dlatego, że silnik pracując niewłaściwie nie spala dobrze mieszanki, sonda to wychwytuje, sterownik obcina dawki bo dostaje sygnał, że jest zbyt bogata mieszanka ale nadal sonda pokazuje głupoty no i to wszystko zaczyna świrować. Możesz jeszcze spróbować zakręcić zawór w butli LPG żeby nie dostawał w ogóle gazu bo jest możliwość, że sterownik od gazu się popsuł i przełącza się na gaz a nie odcina benzyny i wtedy silnik ma takie dawki, że nie może tego przepalić. No ale tak jak mówię to jest tylko takie gdybanie niestety.

Edytowane przez szkodnik993

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość 26grisza

Witam ponownie i znowu z tym problemem po wymianie czujnika powietrza dolotowego silnik pracuje lepiej lecz podczas jazdy nadal sie zapala check i nie gasnie.Bardzo prosze o jakies porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności